W Suwałkach brakuje wydarzeń dla młodych?

pismo do prezydenta z wnioskiem o poprawę komunikacji z młodzieżą

Młodzi suwalscy społecznicy skierowali do prezydenta Suwałk pismo z wnioskiem o poprawę komunikacji z młodzieżą oraz urozmaicenie suwalskich wydarzeń kulturalnych. 

 

Jak informują wnioskodawcy: Piotr Wasilewski, Piotr Rydzewski, Grzegorz Izbicki i Damian Izbicki, w ostatnich tygodniach otrzymują wiele wiadomości od młodych suwalczan, którzy skarżą się na ubogą ofertę wydarzeń kulturalnych, przede wszystkim koncertów skierowanych do młodszej grupy wiekowej. Mieszkańcy zauważają, że oferta koncertowa miasta jest zwrócona do starszych odbiorców oraz wielokrotnie zapraszane są te same gwiazdy.

- Cieszymy się i twierdzimy, że wydarzenia dla starszych mieszkańców powinny mieć miejsce, jednak młodzi suwalczanie też są pełnoprawnymi mieszkańcami Suwałk i dlatego wnioskujemy, aby władze miasta na czele z Panem Prezydentem pamiętały o wszystkich Suwalczanach i urozmaicały ofertę kulturalną, która będzie skierowana w różne gusta i do różnych grup wiekowych - informują autorzy pisma.

Młodzi suwalczanie zwracają również uwagę na brak jakichkolwiek konsultacji i komunikacji władz miasta z młodzieżą.

- Uważamy, że Miasto Suwałki i jego mieszkańcy nie są w niczym gorsi od mieszkańców innych miejscowości. Należy skończyć z błędnym myśleniem suwalskich władz w stylu: "bo nie jesteśmy tak dużym miastem", "bo jest mało młodych ludzi", "bo nie ma pieniędzy". Przedstawiliśmy w piśmie Panu Prezydentowi przykłady koncertów młodych, polskich wokalistów, które odbyły się w miejscowościach pokroju Suwałk lub nawet mniejszych. Dodatkowo w związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej głosami o braku urozmaiconej oferty kulturalnej postanowiliśmy zareagować i na facebookowej stronie Głos Suwałk zapytaliśmy Suwalczan, jakich artystów warto zaprosić do Suwałk. W naszej ankiecie wzięło udział ponad 1600 młodych mieszkańców Suwałk i regionu, wskazując najczęściej na koncert Kizo oraz Sanah. Mamy nadzieję, że to wartościowa wskazówka dla władz miasta.
 

Wnioskując do pana Prezydenta Czesława Renkiewicza o urozmaicenie oferty kulturalnej oraz zwrócenie uwagi na młodszą część suwalczan, wnioskodawcy zapewnili o chęci swojej pomocy na każdym etapie prac – od konsultacji po organizację wydarzenia. Poniżej pełna treść pisma skierowanego do prezydenta Suwałk. 
 

6 Komentarzy

Jak już młodzież się ma brać za kulturę to jednak wole te stypy które są 

 

mieszkaniec

16/08/2022

A moja rodzinka przyjechała z polskich dużych miast i jest pełna podziwu dla różnorodności imprez wakacyjnych w Suwalkach. Rozrywka to nie tylko słuchanie "wyjców", "jąkadeł" ręcznie pisanych , to także imprezy kulturalno oświatowe (świetne spotkanie z autorem dla dzieci w bibliotece) i sportowe min.wodne. Chłopulki muszą czymś "błysnąć" od czasu do czasu bo ich poniosą fani zdartej płyty. 

Ektrom

17/08/2022

Problem nie leży w braku takich wydarzeń a słabej komunikacji między miastem, mediami, organizacjami i mieszkańcami. Jest sporo mniejszych lub większych wydarzeń, spotkań a nawet festiwali, które mają miejsce w mieście i są kierowane do młodzieży i młodych dorosłych. Oferty dla dzieci i osób starszych pochłaniają lwią część uwagi a mniejsze lub mniej wypromowane wydarzenia giną wśród szant czy innych pokazów suwalskiego folkloru. Ot, choćby koncert Leśnego Licha i Morhany w pierwszą niedzielę września. Darmowy, w muszli. 

Dodaj komentarz