Ulicami Suwałk przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny

Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Dzieci Przyszłością Polski”

 

Licznie zgromadzeni suwalczanie przeszli w niedzielę (17.09) ulicami miasta, biorąc udział w Marszu dla Życia i Rodziny pod hasłem „Dzieci Przyszłością Polski”.

 

Marsz promujący chrześcijańskie wartości po raz kolejny miał miejsce w polskich miastach, w tym w Suwałkach. Organizuje go co roku Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Wierni spotkali się na wspólnej modlitwie w kościele Piotra i Pawła, gdzie odbyła się msza święta, a następnie przeszli ulicami miasta do Parku Konstytucji 3 Maja. Tam przygotowany został Rodzinny Festyn podczas którego na zebranych czekała muzyka, tańce dzieci, grochówka, słodkie przekąski i wiele innych atrakcji. Tegoroczny marsz odbył się pod hasłem „Dzieci Przyszłością Polski”. Co kryje się pod tym hasłem tłumaczył zebranym w Parku Konstytucji 3 Maja Paweł Kwaśniak z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

- Polaków jest coraz mniej, rodzi się coraz mniej dzieci i nie ma w Polsce prostej zastępowalności pokoleń. Umiera nas więcej niż się rodzi. To zagrożenie dla naszej egzystencji, które może nieść w przyszłości bardzo przykre konsekwencje, również gospodarcze, społeczne i inne. W związku z tym musimy wszyscy zadbać o to, żeby Polaków rodziło się coraz więcej, żeby nas przybywało a nie ubywało. Różne programy społeczne wprowadzane przez władze publiczne są bardzo dobre, ale póki co nie niosą za sobą tego efektu demograficznego. Sprawa rozgrywa się na poziomie kulturowym, społecznym, wewnętrznym, gdzieś w naszych sercach. Wszyscy ci, którzy mają dzieci, bądź chcą mieć dzieci niech o tym mówią, zachęcają małżonków do tego ,by tych dzieci było coraz więcej. Druga rzecz to wychowanie. Musimy zadbać o to, żeby nasze dzieci były możliwie dobrze wychowane, żeby niosły w przyszłość te wartości, które my sami odziedziczyliśmy po naszych rodzicach i dziadkach. Musimy też chronić dzieciaki przed zgubnymi ideologiami, które coraz mocniej wchodzą w nasze życie społeczne. Ideologia gender, ideologia tych ruchów mniejszościowych nazywanych LGBT i tak dalej. Musimy zadbać o to, żeby nasze dzieci nie były deprawowane, żeby żyły w czystości i były przygotowywane do zawierania związków małżeńskich opartych na miłości, wierności, uczciwości. To wielkie zadanie dla nas wszystkich, którym lezy na sercu przyszłość Polski i przyszłość polskiej rodziny - mówił Paweł Kwaśniak.   

 

9 Komentarzy

Harley

17/09/2023

A co tam robi ksiądz? Chyba nie poprawi demografii kraju,czy jestem w błędzie?

Niektórzy ludzie są otumanieni i swoje dzieci powierzają tym co ich otumaniaja, a potem zdziwienie i niedowierzanie.

.

Przechodzień

17/09/2023

Normalni ludzie, normalna impreza. Oby więcej w naszym mieście takich parad, a nie golasów i facetów z piórami w d...ie

 

nie mam nic przeciwko demonstracjom ale z głową, chcą się gromadzić to mają (muszlę plac) niech sobie robią pikniki nawet codziennie ale kiedy człowiek się gdzieś śpieszy samochodem  i utknie przez coś takiego to jest po prostu wkur...... a policja jest bezradna bo to przecież inicjatywa czarnych   ciekawe czy innym wyznaniom też urządzają takie manifestacje

Cóż za obłuda maszerować sobie za życiem a nosić spirale i uśmiercać dzieci w swym łonie. Nie ma to jak jeszcze komunie sobie przyjąć a co tam! To wola o pomstę do nieba!! 

sokół

25/09/2023

Dodane przez Żona w odpowiedzi na

Którejś z pań wypadła spirala a może wystawała, czy mówisz o sobie ? Jeśli nie masz odwagi opowiedzieć się za życiem, to nie zabieraj głosu, zostań w domu i dalej oglądaj tvn.

Dodaj komentarz