Trwa święto miasta

 W mieście trwa Jarmark Kamedulski

Koncert CLEO z zespołem zakończył pełną atrakcji sobotę (14.08) w Suwałkach. W mieście trwa Jarmark Kamedulski.

 

Kiermasz rękodzieła, sztuki ludowej i tradycyjnej oraz jadła kresowego. Do tego występy muzyczne w wykonaniu suwalskiej grupy Twinpix, zespołu Bright Ophidia z Białegostoku oraz gwiazdy wieczoru CLEO z zespołem - tak w największym skrócie opisać można to co działo się w sobotę w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach, gdzie odbywa się Jarmark Kamedulski. Przez cały dzień zebrani mieszkańcy miasta i przyjezdni goście mogli zaopatrywać się w lokalne przysmaki i rękodzieło, posłuchać muzyki czy wybrać się na Bulwary nad Czarną Hańczą, gdzie odbywał się piknik sportowo-rekreacyjny. Atrakcji nie brakowało.

 

Wieczorem na scenie w Parku zebranych przywitali Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk i Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miasta Suwałki. Po krótkim wprowadzeniu na scenę zaprosili osobę, która sprawiła, że w środku nocy nie spali, a zamiast tego spędzali czas na kibicowaniu. Mowa o Marii Andrejczyk, która pojawiła się w Suwałkach ze srebrnym medalem olimpijskim z Tokio i została niezwykle ciepło przyjęta przez suwalczan. Włodarz wręczył utytułowanej oszczepniczce symboliczny czek na stypendium w łącznej kwocie 252 tysięcy złotych, rozłożonej na trzy lata.  Wszystko po to, jak mówił prezydent, aby móc spełniać marzenia i być może przy następnych Igrzyskach zdobyć medal złoty. Z podobnego założenia wychodzi też sama Maria Andrejczyk.

 

- Serce bije mi teraz jak szalone, jeszcze bardziej niż podczas finału Igrzysk. Dziękuję bardzo, że kibicowaliście i byliście razem ze mną. ten medal jest nasz wszystkich, całych Suwałk i należy również do was. To niesamowite, że w tych stronach jest tylu wspaniałych kibiców, którzy wstają o drugiej w nocy i mi kibicują. Jesteście dla mnie największym motorem napędowym do tego, aby walczyć na światowych imprezach i przywozić do Suwałk przynajmniej srebrne medale. Obiecuję, że zrobię wszystko, aby  z Paryża wrócić z jeszcze piękniejszym krążkiem - zadeklarowała Maria.

 

Po wszystkim licznie zgromadzoną publiczność porwała CLEO wraz z zespołem.

 


W niedzielę (15.08) atrakcji również nie zabraknie. Na chętnych czekać będzie familijna strefa zabaw oraz stoiska lokalnych twórców, artystów i stowarzyszeń kulturalno-artystycznych. Najmłodsi z przyjemnością obejrzą Niedzielny Poranek Teatralny i wezmą udział w specjalnie dla nich przygotowanych animacjach. Zaraz po spektaklu odbędzie się ogłoszenie wyników XV już edycji Suwalskich Limeryków Latem, konkursu organizowanego od lat przez Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.

 

Jedną z atrakcji artystycznych tegorocznego Jarmarku Kamedulskiego będzie możliwość stworzenia własnego obrazu. Organizatorzy zapraszają dzieci z rodzicami, młodzież i osoby dorosłe na Aleję Artystów do udziału w warsztatach twórczych “Wzór-z-geoTaśmy”, które poprowadzą artyści SOK Mieczysław Iwaszko i Andrzej Zujewicz oraz gościnnie Ewa Markiewicz-Adamczewska, autorka projektu “HopWart_VirWigry” prezentowanego w czerwcu tego roku w Galerii Patio SOK.

 

Oprócz zakupów i degustacji, będzie okazja obejrzeć występy lokalnych artystów, między innymi Zespołu Pieśni i Tańca SUWALSZCZYZNA, Suwałki Gospel Choir, zespołów senioralnych “Suwalskie Starszaki” i “Srebrne Pierwiosnki”, a także dzieci i młodzież ze Studiów Tańca FLEX, DOTYK, RADOŚĆ, Studia Piosenki ŚWIETLIK oraz młodych muzyków z pracowni muzycznych SOK.

 

Wieczór zakończy mocny akcent muzyczny – na suwalskich Bulwarach nad Czarną Hańczą wystąpi zespół Studio Accantus z Warszawy. Tuż po koncercie będzie można zobaczyć premierową projekcję filmu przegotowanego przez Muzeum Okręgowego w Suwałkach pt. „300-lecie Suwałk”.

 

fgg

Dodaj komentarz