Stacja Pogodne Suwałki gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Zimowe święto Suwałk połączone z finałem WOŚP

Wiele atrakcji czekać będzie na suwalczan w ostatni weekend stycznia. Po rocznej przerwie powraca Stacja Pogodne Suwałki, a w tym samym czasie świętować będziemy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

W środę (12.01) w suwalskim Ratuszu odbyła się konferencja prasowa poświęcona organizacji w mieście wydarzenia pn. „Stacja Pogodne Suwałki” oraz połączenia działań wraz z suwalskim Sztabem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który  również zaplanował w tym czasie szereg atrakcji. Wydarzenia odbędą się w dniach 29-30 stycznia. W spotkaniu z mediami udział wzięli Roman Rynkowski, zastępca Prezydenta Suwałk, Waldemar Borysewicz, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, Ignacy Ołów, p.o. dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury oraz Joanna Sokołowska z suwalskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

- Cieszę się, że w dzisiejszych pandemicznych czasach możemy Państwu zakomunikować, że impreza się odbędzie, a nie zostaje odwołana. Wracamy do popularnego zimowego widowiska. Będzie morsowanie, psie zaprzęgi, wioska eskimoska i spotkania z ciekawymi ludźmi. Dodatkowo łączymy siły z działaniami, które zaplanował suwalski sztab WOŚP – mówił Roman Rynkowski.

Program Stacji ,,Pogodne Suwałki”
29 stycznia 2022 (sobota)

 
Suwalski Ośrodek Kultury, sala im. A. Wajdy
 
Godz. 17.00 – projekcja filmu ,,K2. Dotknąć nieba”, w reżyserii Elizy Kubarskiej, dokumentu o dzieciach zmarłych alpinistów połączona ze spotkaniem z synem zmarłej pod K2 Dobrosławy Wolf – Łukaszem Wolfem

Godz. 18.30 – spotkanie z podróżnikiem, himalaistą, zdobywcą Korony Ziemi –  Piotrem Pustelnikiem – prezesem Polskiego Związku Alpinizmu, zdobywca nagrody ,,Super Kolosa 2010” za zdobycie Korony Himalajów jako trzeci Polak i dwudziesty himalaista na  świecie

 
Hotel Loft 1898***
 
Godz. 16.00 – spotkanie z Valerianem Romanovskim, wykład edukacyjny z coldman-em  eksperymentującym z zimnem połączony z promocją jego książek i projektów. Pana Valeriana będzie można również spotkać w niedzielę nad Zalewem Arkadia.

 
 
30 stycznia 2022 roku (niedziela)
 
Zalew Arkadia
 
Godz. 12.00-12.15 – pokaz ratownictwa lodowego w wykonaniu Suwalskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach,
 
Godz. 12.15-13.00 – morsowanie – rozgrzewka oraz wejście do wody,
 
Godz. 13.00-15.00 – Festyn Eskimoski z psami zaprzęgowymi zrealizowany przez Dariusza Morszczyna – Biegnącego Wilka,
 
Godz. 13.00-14.00 – Konkurencje sportowe:
 
  bieg ,,Zimowa piątka” wokół zalewu Arkadia – bieg karnawałowy, w tym konkurs na najciekawszy i najbardziej wyjątkowy strój,
  zimowy masz Nordic Walking ,,Pogodne Suwałki” – zawody dla Seniorów w ramach Suwalskiej Olimpiady Seniorów,
 
Godz. 14.00 – dekoracja zwycięzców biegu
 
Dodatkowe atrakcje:
 
gry i zabawy dla dzieci i młodzieży przeprowadzone przez animatora z udziałem Misia UśMicha (atrakcje uzależnione od warunków pogodowych),
Polarna plaża - możliwość skorzystania z sauny i balii.
Obiad w plenerze. Strefa gastronomiczna z grillem i ogniskiem.

 

 
30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ,,Gramy dla okulistyki dziecięcej” – Przejrzy na oczy


Suwałki Arena

 Godz. 15.00 – 22.00 – 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ,,Gramy dla okulistyki dziecięcej” – Przejrzy na oczy, w programie:
 
gry i zabawy dla dzieci, zumba, fitness
koncerty zespołów muzycznych m.in. z Suwalskiego Ośrodka Kultury,
wiele innych atrakcji

 

- My rozpoczynamy 29. stycznia na Kaczym Dołku, gdzie zorganizowany zostanie Marsz pod hasłem "policz się z cukrzycą. Natomiast 30. stycznia na ulicach Suwałk pojawi się 100 wolontariuszy, którzy będą zbierać datki do późnych godzin. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do pomocy. Od godziny 14.00 w hali Suwałki Arena rozpoczną się różne wydarzenia. U nas wygląda to troszkę inaczej, ponieważ jest to impreza w której do ostatniej chwili czekamy na osoby chętne, które chcą nam pomóc. Będziemy mieli tak jak dwa lata temu gry i zabawy dla dzieci i młodzieży. Pokaz jazdy samochodami sportowymi, grupy sportowe, konkursy, zabawy dla cały rodzin, występy zespołów. Całość chcemy zakończyć światełkiem do nieba. Mamy nadzieję, że się uda i będzie ta atrakcja dla mieszkańców - mówiła Joanna Sokołowska z suwalskiego sztabu WOŚP.

Dodatkowo Prezydent Suwałk wyraził zgodę dla organizacji "SUValska pzygoda" by 30 stycznia w dniu WOŚP na terenie byłej żwirowni w Krzywólce odbył się rajd off-roadowy, z którego dochód zostanie przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

7 Komentarzy

Sylwester miejski -nie bo pandemia.                                    Orszak trzech króli-nie bo pandemia.                                   WOŚP-tak bo Owsiak jest anty,ta impreza wyłączy zarazę na czas   jej  trwania.Trzeba wzbogacić Owsika .  Miejskie dwulicósy!!

Mieszkanka

13/01/2022

Dodane przez Jurek w odpowiedzi na

Sylwester miejski nie, bo to tylko kosztuje a i tak większość woli iść albo na domówkę albo zorganizowaną imprezę niż marznąć słuchając taniego dico polo.

Orszak trzech króli nie, bo coraz więcej osób odchodzi od kościoła i ta impreza to tylko blokowanie ruchu.

WOŚP tak, bo nikną podziały stworzone przez władzę i wspólnie wspieramy naszą niewydolną służbę zdrowia

Ciekawski Lewak

17/01/2022

Dodane przez Mieszkanka w odpowiedzi na

Całkowicie zgadzam się z Panią, bardzo trafna ocena rzeczywistości. Pozdrawiam

Dodaj komentarz