Radny apeluje o więcej kamer w mieście 

interpelacja Adama Ołowniuka ws. poprawy bezpieczeństwa mieszkańców

 

Radny Adam Ołowniuk złożył do prezydenta Suwałk interpelację ws. poprawy bezpieczeństwa mieszkańców przy ulicach Franciszkańska, Szpitalna, 11 Listopada i Daszyńskiego poprzez instalację kamer oraz o budowę wyniesionych przejść dla pieszych na ulicy Legionów.

 

Adam Ołowniuk z klubu Suwałki Przyszłości skierował pismo do prezydenta w sprawie podjęcia przez Miasto Suwałki działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców osiedla Północ przy ulicach Franciszkańska, Szpitalna, Daszyńskiego i 11 Listopada poprzez zainstalowanie kamer na dwóch nowo wybudowanych rondach. Jedna kamera znajdowałaby się na rondzie św. Franciszka z Asyżu powstałym po przebudowaniu skrzyżowania, gdzie łączą się ulice Franciszkańska, 11 Listopada i Daszyńskiego, natomiast druga kamera na rondzie po przebudowaniu skrzyżowania ulicy Franciszkańskiej, Rodziny Rylskich i Szpitalnej przy sklepie Polo Market.

- Zwracam się do Pana Prezydenta z zaniepokojeniem dotyczącym bezpieczeństwa mieszkańców naszych osiedli. W ostatnich miesiącach Policja odnotowała włamania, pobicie oraz inne przestępstwa, co znacząco wpływa na poczucie bezpieczeństwa naszych mieszkańców. W związku z tym, pragnę podjąć kwestię montażu kamer monitoringu na naszym osiedlu, aby zapewnić skuteczniejsze środki zapobiegawcze oraz wsparcie dla organów ścigania. Istniejące w filii Urzędu Miasta przy ulicy Noniewicza, Miejskie Centrum Monitoringu w ostatnich latach zostało doinwestowane znacznymi środkami w poprawę funkcjonowania monitoringu (sieci światłowodowe i wymiana kamer). W całym mieście rejestrowany jest obraz z 42 kamer znajdujących się w różnych częściach miasta. Niestety w przedziale ulic od Reja, Szpitalna, Daszyńskiego, 11 Listopada, Franciszkańska oraz Krzywólka nie ma żadnej kamery miejskiej - czytamy w piśmie.

Kolejną poruszoną w interpelacji kwestią jest sytuacja na ulicy Legionów. Znajduje się ona w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 11, którą przechodzą codziennie mieszkańcy, a przede wszystkim dzieci. Zdaniem radnego część kierowców nie stosuje się do ograniczeń prędkości, nie zachowuje ostrożności w pobliżu szkoły oraz nie ustępuje pierwszeństwa pieszym na przejściach dla pieszych. 

- To zaniedbanie zwiększa ryzyko wypadków i stwarza realne zagrożenie dla naszych najmłodszych mieszkańców. W związku z powyższym, apeluję do Pana o podjęcie działań w celu montażu kamer monitoringu w wyżej wymienionych lokalizacjach oraz budowę wyniesionych przejść dla pieszych na ulicy Legionów - apeluje Adam Ołowniuk.

4 Komentarzy

Zuezuo

27/02/2024

to tylko narzędzie. Jest skuteczna w połączeniu ze sprawnym centrum operatorskim. Stawiać kamery tylko po to zeby odtworzyc filmik "post mortem" to głupota. Jakie zdarzenia mają rejestrować? Co na to Policja? 

Nawet te nad Zalewem nie działają, mogłyby promować miasto drogą internetową na cały Świat !

Dodaj komentarz