Polonez dla Niepodległej w Suwałkach

w Parku Konstytucji 3 Maja uczniowie Zespołu Szkół Technicznych  zatańczyli Poloneza

 

"Poloneza dla Niepodległej" zatańczyli w czwartek (10.11) w Parku Konstytucji 3 Maja uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach oraz zaproszeni goście.

 

Tradycyjnie już przed kolejną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w asyście uczniów Zespołu Doskonalenia Zawodowego zainaugurowali miejskie uroczystości tanecznym krokiem polskiego tańca narodowego - Poloneza. Dziś w Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach do wspólnego tańca przystąpiło ponad 50 osób ubranych w ludowe stroje, a jeszcze większa grupa osób przyglądała się swoim szkolnym kolegom. Inicjatywa Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach ma na celu promocję patriotycznych wartości wśród mieszkańców miasta. Na koniec wydarzenia młodzież przeszła tanecznym krokiem pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie złożyła kwiaty. 

- Wydarzenie ma przede wszystkim cel patriotyczny, ze względu na to, że jest to pewien rodzaj uczczenia święta niepodległości. Dziewięć lat temu padł taki pomysł, aby w jakiś uroczysty sposób świętować ten dzień i padło na Poloneza. Maturzyści i tak przygotowywali się do balu studniówkowego więc połączono jedno z drugim. Młodzież bardzo chętnie angażuje się do tej inicjatywy. Szczególnie klasy maturalne, ale w tym roku mamy też bardzo dużo osób z klas pierwszych, które chętnie biorą w tym udział i jest to dla nich również wydarzenie - mówił Lech Boniszewski, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach.

Dodajmy, że główne uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Suwałkach odbędą się w piątek (11.11). Szczegóły TUTAJ.

 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz