Piknik Wojskowy na bulwarach

 obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej

Sprzęt wojskowy, pokaz walki wręcz i tradycyjna grochówka - w sobotę (13.08) na suwalskich bulwarach odbył się Piknik Wojskowy.

 

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywają się centralne obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Na te dni Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie zaplanowało liczne wydarzenia o charakterze państwowym, patriotyczno-religijnym, kulturalnym oraz rozrywkowym. W całym kraju zorganizowano kilkadziesiąt pikników wojskowych.ch sił zbrojnych. Jeden z nich odbył się dziś na suwalskich bulwarach. Żołnierze zaprezentowali sprzęt wojskowy i pokaz walki wręcz. O oprawę muzyczną zadbała orkiestra wojskowa i zespół muzyczny 14. Pułku Przeciwpancernego. Można było spróbować tradycyjnej wojskowej grochówki, a dla najmłodszych przygotowano gry i zabawy.


Podczas pikniku obecni byli również Rekruterzy Wojskowego Centrum Rekrutacji w Suwałkach. Przy specjalnie przygotowanym Mobilnym Punkcie Rekrutacji ochotnicy mogli uzyskać informacje na temat oferty służby wojskowej, a także złożyć wnioski o powołanie do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. - Służbę można podjąć w każdym zakątku Polski i w dowolnie przez siebie wybranej specjalności. Zostań więc pancerniakiem, pilotem, marynarzem, żołnierzem cyberwojsk - kim tylko chcesz. Wybór należy do Ciebie - zapewniają wojskowi.

 

Dodaj komentarz