Nagrody za świąteczne dekoracje trafiły do suwalczan

Rozstrzygnięcie konkursu  "Jest taki świąteczny czas…”

Właściciele najpiękniej udekorowanych domów i balkonów w okresie świątecznym w poniedziałek (24.01) w Urzędzie Miejskim w Suwałkach odebrali nagrody. 

 

Już po raz 15. w Suwałkach odbył się konkurs ogłoszony przez prezydenta miasta pod nazwą "Jest taki świąteczny czas…”. Do udziału w konkursie wpłynęło 25 zgłoszeń, w tym w kategorii wolnostojący dom jednorodzinny – 6 zgłoszeń, a w kategorii wystrój świąteczny balkonu obiektu mieszkaniowego w budynku wielorodzinnym 19 zgłoszeń. Świąteczne dekoracje na początku nowego roku oceniła komisja: Iwona Leonowicz, Grzegorz Kosiński i Kamil Sznel z Urzędu Miejskiego w Suwałkach. Jej członkowie brali pod uwagę wpływ kompozycji na dekorację i estetykę miasta, oryginalność dekoracji i wykorzystanie barw oraz logo ,,Pogodne Suwałki”.

–  Po ilości zgłoszeń, które wpłynęły można zaobserwować, że konkurs „Jest taki świąteczny czas…” staje się wśród suwalczan coraz popularniejszy. Z roku na rok przybywa osób, które chcą pochwalić się swoimi przyozdobionymi balkonami i posesjami. Przygotowane przez mieszkańców dekoracje prezentują coraz wyższy poziom, a w przystrajanie angażują się całe rodziny, które nierzadko przygotowują pomysłowe ozdoby własnoręcznie. Na suwalskich osiedlach można zaobserwować przemyślane i oryginalne dekoracje, które świadczą nie tylko o zaangażowaniu mieszkańców, ale też o świadomości ich wpływu na estetykę miasta. Mieszkańcy chętnie wykorzystują barwy tożsame dla „Pogodnych Suwałk”, a także motyw maskotki „MisiaUśmicha” – mówił podczas rozdania nagród Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

 

Nagrodzeni w kategorii  wolnostojący dom jednorodzinny

  • I miejsce: Anna Kęćko, 81 pkt (1000 zł)
  • II miejsce: Kamila i Krzysztof Wiszniewscy, 64 pkt (800 zł)
  • III miejsce: Wioletta Ruta, 48 pkt (600 zł)

 

Nagrodzeni w kategorii wystrój świąteczny balkonu obiektu mieszkaniowego w budynku wielorodzinnym

  • I miejsce: Łukasz Żukowski, 65 pkt (800 zł)
  • II miejsce: Iwona Ciszewska, 64 pkt (600 zł)
  • III miejsce: Lucyna Poźniak, 61 pkt (400 zł)
  • IV miejsce: Wiktor Machaczka, 60 pkt
  • V miejsce: Alicja Klucznik, 58 pkt

 

Komisja Konkursowa wskazała, by przyznać dwie nagrody pocieszenia w wysokości po 300 zł Wiktorowi Machaczka i Alicji Klucznik, zajmującym IV i V miejsce w kategorii wystrój świąteczny balkonu obiektu mieszkaniowego w budynku wielorodzinnym, z uwagi na ogromny wkład pracy włożony w przygotowanie iluminacji świątecznych z wykorzystaniem barw i logo „Pogodnych Suwałk”.
 

Foto: UM Suwałki

Dodaj komentarz