Jan Chojnacki - „Honorowy Obywatel Miasta Suwałk”

projekt uchwały w sprawie nadania Panu Janowi Chojnackiemu tytułu

 

W środę (28.06) podczas sesji Rady Miasta suwalscy radni przyjęli projekt uchwały w sprawie nadania Janowi Chojnackiemu tytułu „Honorowy Obywatel Miasta Suwałk”.

 

Jan Chojnacki to znany polski dziennikarz muzyczny, popularyzator i miłośnik bluesa, niekwestionowany autorytet dla miłośników tego gatunku muzyki. Od pierwszej edycji prowadzi, wspiera i promuje Suwałki Blues Festival. To właśnie dzięki jego zaangażowaniu poprzedzające festiwal Rozgrzewki Bluesowe i koncerty otwarcia SBF transmitowane były na antenie radiowej Trójki podczas audycji „Bielszy odcień bluesa". Suwałki promowane były również w radiowej Jedynce, a obecnie w Radiu Nowy Świat.

 

Od 2015 roku, razem z Wojciechem Mannem, Wojciechem Waglewskim oraz Bogdanem Topolskim, zasiada w radzie artystyczno-programowej Suwałki Blues Festival, jako jej przewodniczący. Rada, powołana przez Prezydenta Miasta Suwałk Czesława Renkiewicza, buduje dobry wizerunek SBF, zgłasza propozycje dotyczące artystów, którzy mieliby wystąpić na festiwalu, dbając o wysoki poziom wydarzenia. W 2019 roku otrzymał Włócznię Jaćwingów — Nagrodę Prezydenta Miasta za zaangażowanie na rzecz organizacji Suwałki Blues Festivalu, promocję Suwałk w kraju i za granicą oraz za wkład w rozwój suwalskiej kultury.

- Przyznanie Janowi Chojnackiemu tytułu Honorowego Obywatela Suwałk będzie doskonałą formą docenienia oraz dowodem uznania dla jego pracy, włożonej w budowanie i umacnianie rangi Suwałki Blues Festival. Wydarzenie, które na przestrzeni lat stało się marką rozpoznawalną w Polsce i za granicą, skutecznie promuje nasze miasto. Było wielokrotnie nagradzane, m.in. tytułem Podlaska Marka Roku w plebiscycie Województwa Podlaskiego czy tytułem Wydarzenia Roku w plebiscycie TOP BLUES kwartalnika „Twój Blues". Suwałki Blues Festival to największy plenerowy festiwal bluesowy w kraju. Co roku uczestniczą w nim rzesze fanów tego gatunku muzyki. Te osoby wyjeżdżają z Suwałk z przekonaniem, że nasze miasto to miejsce z przyjazną atmosferą, tworzoną przez uśmiechniętych, życzliwych, otwartych ludzi i taką opinią dzielą się z innymi. Wkład Jana Chojnackiego w budowanie takiego wizerunku Suwałk jest nieoceniony. Jest ambasadorem zarówno Suwałki Blues Festival, jak i samego miasta - przekazał prezydent Suwałk w uzasadnieniu do decyzji.

6 Komentarzy

Ciekawski lewak

28/06/2023

Świetna inicjatywa, brawo! Pan Chojnacki wspaniały i pozytywny człowiek, niegdyś ikona radiowej trójki (tej prawdziwej trójki przed wsiokami z pisu), autor wielu publikacji, wywiadów i audycji radiowych (moją ulubioną był "bielszy odcień bluesa"), posiadający przeogromną wiedzę muzyczną, to osobowość dzięki której to miasto chociaż przez pół tygodnia w roku pozytywnie pulsuje, jeszcze raz brawo i 100 lat Panie Janie!

Czy ty zawsze musisz wtrącić coś z polityki.Artykuł jest o wartoścowym człowieku i muzyce którą kocha.A jeśli chodzi o trójkę ,taka była że niedźwiedź sam ustalał listę przebojów,a nie słuchacze

Napisałem tylko prawdę o obecnym poziomie trujki (celowo przez u) i o tym jak polityczne kmioty z  pis potraktowali tą wspaniałą i nieszablonową niegdyś stację, dobrze pamiętam, co wyprawiano z większością cenionych i niezależnych redaktorów i dziennikarzy trójki, których po prostu zaszczuto (tak jak P. Marka Niedźwiedzkiego czy Pana Wojciecha Manna), a Pan Jan Chojnacki  to ikona tego historycznego już radia, którą to ikonę zmuszono do odejścia ze względów politycznych, więc ma to ze sobą nierozerwalny związek, czujesz tego bluesa, czy to dla Ciebie zbyt skomplikowany związek przyczynowo-skutkowy? A radiowej trójki słuchałem do 2016 r. przez okres prawie 40 lat, to raczej wiem o czym piszę. To tyle ***** *** 

@Ciekawski lewak. Ja pamietam trójkę kiedy leciało 60 minut na godzinę. Zawsze w Niedzielę o godz. 10. Zorientowałem się 13 grudnia 1981 roku że jest coś nie tak, bo nie było mojego ulubionego programu. Potem zaczęła się trujka. Czyli politycznie poprawne trucie, jak dzisiaj byśmy określili. Od tamtej pory nie słuchałem trujki. Na szczęście Marcin Wolski powrócił do TVP i można go czasami oglądać w satyrycznym programie #wtylewizji. Bardzo dobry, nietrujący program, w przeciwieństwie do szkiełka i oka TVN o 56+ płciach.

jesteś typowym  prostakiem spod znaku sierpa i młota. ***** KODziarstwo i lewactwo 

Dodaj komentarz