Wolontariusze z wizytą w schronisku

Wizyta studyjna w Pensjonacie dla zwierząt „Cyganowo"

W minioną sobotę (29.05) Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT zorganizowało wizytę studyjną w Pensjonacie dla zwierząt „Cyganowo” w Sejnach. 

 

Działanie adresowane było do osób, które pragną pomagać innym i rozpoczynają swoją przygodę z wolontariatem, a także już działających społeczników. Wolontariusze przede wszystkim odbyli spacery z podopiecznymi schroniska. Dowiedzieli się też m.in. jak funkcjonuje schronisko Cyganowo, jak wygląda współpraca z samorządem lokalnym, jaką rolę pełnią służby w przypadku zgłoszenia przestępstwa znęcenia się nad zwierzętami, jakie są przyczyny bezdomności, a także poznali metody pomocy indywidualnej i kwestie związane z adopcją.

 

Wolontariusze szczególną troską otoczyli psy podczas spacerów, jak sami mówią: psy potrzebują kontaktu z człowiekiem, dobrej energii, chcą zażyć trochę ruchu. Samotne i spragnione kontaktu z człowiekiem czekają na każdego komu nie jest obojętny ich los.

 

Każdy z nas może okazać im serce. Psiaki zapraszają na spacer lub do adopcji w  każdą sobotę w godz. 9-13 w Schronisku Cyganowo w Sejnach.

 

Stowarzyszenie PRYZMAT planuje więcej działań dla wolontariuszy, koordynatorów i organizatorów wolontariatu. Nieodpłatne m.in. spotkania, szkolenia, warsztaty, debaty, staże na terenie woj. podlaskiego. Szczegóły na www.pryzmat.org.pl Działania odbywają się w ramach zadania Regionalne "Partnerstwo dla Wolontariatu", sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - CRSO ze środków #KorpusuSolidarności Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 - 2030.

 

3 Komentarzy

Adrian

31/05/2021

Wolontariusze są wszędzie:w Cyganowie, w Żarnowie k. Augustowa w Mikołajewie, ale nie w Suwałkach.
Jak suwalskie schronisko realizuje działania edukacyjne i promocję adopcji do czego jest zobowiązane na podstawie umowy z miastem i gminą i czy ktoś to z urzędu miasta bądź gminy sprawdza wykonanie umowy czy tylko posyłają w ciemno przelewy ?

Dodaj komentarz