Prezes WOSiR Szelment odpowiada na zarzuty

Paweł Żuk na temat konferencji WOSiR Szelment Ski

Do zarzutów stawianych przez członków stowarzyszenia WOSIR Szelment Ski odniósł się Paweł Żuk, prezes Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Szelment.

 

W miniony czwartek (03.09) w Suwałkach odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Stowarzyszenie WOSIR Szelment Ski podczas której jej członkowie krytycznie odnieśli się do sposobu zarządzania ośrodkiem kierowanym przez prezesa Pawła Żuka. Wymienili szereg nieprawidłowości, a także stwierdzili, że obecny sposób zarządzania może doprowadzić do jego zamknięcia i likwidacji wielu miejsc pracy. Prezes WOSiR Szelment postanowił odpowiedzieć na zarzuty w liście przesłanym do naszej redakcji. Jak stwierdził, nie są to już nawet oszczerstwa, a celowe kłamstwa i próba wprowadzania opinii publicznej w błąd. Dlatego też postanowił wystąpić na drogę sądową w związku z naruszeniem jego dóbr osobistych. Poniżej prezentujemy treść listu przesłanego przez prezesa Pawła Żuka.


 

Jedynymi osobami, które REALNIE działają na szkodę WOSiR Szelment są p. Rosińscy.

 

Rosińscy doskonale wiedzą, że Wojewoda Podlaski UMORZYŁ postępowanie prowadzone przez inspektora budowlanego ws. hali namiotowej. Obiekt od początku inwestycji był zainstalowany zgodnie z prawem. Insynuacje p. Rosińskich celowo wprowadzają opinię publiczną w błąd.

 

Stwierdzenie, że WOSiR Szelment „celowo próbuje zniszczyć konkurencję” w postaci wypożyczalni sprzętu pokazuje, że Ci Państwo mają zerową wiedzę o podstawach funkcjonowania w gospodarce wolnorynkowej. Konkurencja jest podstawą prowadzenia działalności gospodarczej i podnosi jakość usług. Bardzo cieszę się, że na naszym rynku jest firma, która świadczy podobne usługi do naszych. Dzięki temu konsumenci mają wybór i najwyższy możliwy standard. Rzekoma skarga wysłana do UOKiK zakrawa na kpinę, gdyż ten urząd nie ma czym się w tym przypadku zająć.

 

Nie wiem, czy również p. Rosińscy zauważyli, ale od marca cały świat mierzy się z pandemią COVID-19. W związku z tym branża turystyczna, gastronomiczna i eventowa są na skraju bankructwa. W dobie koronawirusa, pytanie dlaczego zamknięta jest kawiarnia w WOSiR Szelment może zadać tylko totalny ignorant ekonomiczny. Ale odpowiem: Otóż najemca złożył wniosek o rozwiązanie umowy, gdyż nie miał z czego opłacać czynszu i pracowników. Bo nie mógł prowadzić działalności gospodarczej. P. Rosińscy mogą również zapytać prezesa niemieckiej znanej sieci gastronomicznej „Vapiano” dlaczego ogłosił upadłość. Ale już dziś mogę udzielić im odpowiedzi w jego imieniu: Bo na świecie panuje pandemia.

 

Z dokładnie tego samego powodu mamy utrudnione zadanie w przygotowywaniu masowych imprez. Cała branża eventowa jest w tragicznej sytuacji finansowej. Chyba, że p. Rosińscy żyją na innej planecie i ich obostrzenia dotyczące ograniczenia osób na imprezach masowych nie dotyczą.

 

Zapewne p. Rosińscy nie zauważyli również, że mieliśmy dramatyczną sytuację pogodową. W sezonie zimowym – uwaga, uwaga! - NIE BYŁO ŚNIEGU! Dla ośrodka narciarskiego to sytuacja jeszcze trudniejsza niż susza dla rolnika. Ale skąd to mogą wiedzieć ludzie, którzy liczą na specjalne traktowanie. Od zawsze oczekiwali od WOSiR-u przywilejów dla siebie. Darmowe korzystanie ze stoków, wypożyczalni, serwisu i innych atrakcji należących do WOSiR Szelment.

 

Z niezależnych od nas przyczyn technicznych rzeczywiście mamy problem z windą. Koszt jej naprawy, w dobie przedłużającej się pandemii i skrajnie niekorzystnych warunków atmosferycznych, jest zbyt wysoki, by móc liczyć, że zwróci się w najbliższym czasie. Nie sztuką jest wydawać nie swoje pieniądze.

 

Mimo tak skrajnie niesprzyjających warunków zewnętrznych i całkowicie od nas niezależnych, wyniki finansowe są na stabilnym poziomie. Rok kalendarzowy 2019 został zamknięty z wynikiem finansowym na podobnym poziomie jak rok 2018. Pragnę podkreślić, że stratę netto udało się zmniejszyć aż o połowę w roku 2018 w stosunku do 2017.

 

Rosińscy celową działają na szkodę spółki i moją osobistą. Dlatego tym razem mówię: DOŚĆ. Nie mam zamiaru dalej tolerować kłamstw ludzi, którzy chcieliby, żeby WOSiR Szelment był ich prywatnym folwarkiem za publiczne pieniądze.

 

Zadam tylko jedno pytanie: Dlaczego p. Rosińscy nigdy nie zaprosili mnie na konferencje prasową i nie zadali MI tych pytań? Dlaczego ich rozmowa toczy się za pośrednictwem mediów? Wielokrotnie zapraszałem p. Rosińskich na spotkanie i merytoryczną rozmowę. Nigdy z niej nie skorzystali. Proszę więc sobie samemu odpowiedzieć dlaczego....

18 Komentarzy

narciarz

06/09/2020

Rzeczywiście ten ośrodek za rządów obecnego prezesa sięga dna. W końcu ktoś  mu wygarnął prawdę. Bo tylko się otacza politykami rożnej maści dbając o swój prywatny interes. Trochę pan prezes myli fakty, bo z najemcą z Janem K to rozwiązał umowę na przełomie sierpień-wrzesień 2019 roku i w tedy jak prezes pamięta to pandemii nie było. A później rozpisywał przetargi i jakoś nikt nie chciał tej restauracji  prowadzić przy tych warunkach przetargowych. Więc to z kim została ta umowa podpisana bez przetargu z jakim najemcą. Może niech pan prezes mówi prawdę, bo w ten bełkot tylko może uwierzyć tak w pana zapatrzony Marszałek.

słuchacz

06/09/2020

REGULAMIN TORU SNOWTUBINGOWEGO OBOWIAZUJĄCY NA TERENIE WOSIR SZELMENT SP. Z O.O.

1. Wejście na teren wydzielony do uprawiania snowtubingu, wyłącznie za zakupionym biletem wstępu. Cena biletu – 1 godz. – 20 PLN

2. Koszt biletu wstępu wynosi: Dni tygodnia 1h – korzystania z trasy (trasa saneczkowa) Poniedziałek – Piątek 20 PLN Sobota, niedziela i święta 20 PLN

3. W cenie biletu wstępu jest wliczone wypożyczenie sprzętu.

4. Z toru mogą korzystać dorośli i dzieci o wadze do 100 kg.

5. Korzystanie z toru snowtubingowego zalecane jest dla dzieci od lat 3 6. Dzieci do 18 roku życia korzystają ze snowtubingu pod opieką osób dorosłych.

7. Zabrania się jazdy we dwoje na pojedynczym pontonie, jazdy na brzuchu, jazdy na stojąco.

8. Zabrania się jazdy na innych przedmiotach poza wyznaczonymi

9. Zabrania się chodzenia po torze i blokowania przejazdu innym

10. Po zjechaniu należy szybko zejść z toru

11. W uzasadnionych przypadkach obsługa ma prawo odmówić przejazdu

12. Odpowiedzialność za wypożyczony sprzęt ponosi użytkownik

13. WOSiR Szelment nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wypadki, korzystający z snowtubingu robią to na własną odpowiedzialność.

14. Godziny korzystania z terenu wyznaczonego do snowtubingu pokrywają się z godzinami otwarcia wyciągów. DLA WŁASNEGO BEZPIECZEŃSTWA STOSUJ SIĘ DO ZALECEŃ OBSŁUGI

Przecież to na kilometr widać, że ci Rosińscy chcą wysadzić z fotela tego prezesa żeby zająć jego miejsce. To jak on ma im odpowiedzieć, jak ten cyrk Rosińskich trwa już pewnie rok.

POLAK DUŻY

09/09/2020

Dodane przez Kan w odpowiedzi na

Ale to byłoby lepiej czy gorzej?

Krytykować i wytykać błędy jest najłatwiej... WOSIR to jedno z niewielu miejsc w okolicach Suwałk gdzie ktoś się stara i coś robi... Gubałówki to nie są ale śnieg w zimie się sypie jak są warunki, latem na wakebording można przyjechać... dobrze jest. 

Góralka

08/09/2020

Widać, że koledzy bronią Pawełka, a gdzie obiektywizm panowie!

Ja nie Rosiński

08/09/2020

 A kim są Rosińscy, że tak na nich nadajecie? Sam jeżdżę  i widzę jak zmienił się Szelment na gorsze niestety. 

Ale ja też nie…

08/09/2020

Przepraszam bardzo, a może ktoś wyjaśni kto to Rosiński? Mam wrażenie, że kogoś zabolała jego wypowiedz, musiało w niej być dużo prawdy. Nie znam tego Rosińskiego, ale już go popieram.

Polak Mały

08/09/2020

i myślą, że pokażą wszystkim że niezadowolenie z pracy ośrodka jest powszechne. Ale większość ludzi ma to w nosie. Widać i to nie pierwszy już, że pod każdym podobnym artykułem komentarze piszą strony wymienione w artykule.....Podobnie było z PGK czy z oczyszczalnia ścieków itd itd

ALE JA TEŻ NIE…

08/09/2020

AHA to ja Rosiński? Oj to ja muszę z matką porozmawiać! Całe życie mówiła, że ja Borkowski. Oj trochę więcej luzu i dystansu! 

 

strzała

09/09/2020

A to że Rosińscy piszą to dobrze czy źle? :-))))

Cisna się na fotel prezesa WOSiR. Nie znam chłopa ale dobrze, że ukrucił z korzystania za free. Każdy z nas chciałby za swoje pasje nie płacić ale niestety tak nie jest. Tak trzymaj Prezesie! Chcą korzystać ze stoku niech płacą pieniądze jak inni! 

POLAK DUŻY

22/09/2020

Widać, że Starostwo stosuje różne kryteria, inne dla WOSiR Szelment a inne dla zwykłego człowieka. Ta rzeczywistość jest przerażająca. Jeśli masz układy to można załatwić wszystko.

Dodaj komentarz