Festiwal Murali w Augustowie

głosowanie na murale, które pojawią się na ścianach kilku budynków

Jeszcze tylko do 8. lipca w Augustowie trwa głosowanie na murale, które pojawią się na ścianach kilku budynków. Głosując, można też wygrać bony o wartości 200 zł.

 

Festiwal Murali będzie trwał od 18 do 24 lipca. W tym okresie artyści przyjadą do Augustowa i będą malować uliczne dzieła sztuki. Koszt wykonania murali zostanie pokryty w 100% z budżetu Miasta Augustów. W tym roku miasto wybrało pięć lokalizacji, na których powstaną murale. Na każdą ze ścian artyści przygotowali po dwa projekty. Mieszkańcy Augustowa wspólnie zdecydują, które projekty ostatecznie upiększą ściany w Augustowie. Głosowanie on-line potrwa do 8 lipca.

 

Zaproponowane projekty stworzyli uznani artyści, posiadający spory dorobek w tej dziedzinie sztuki. Są to Dimitris Taxis, Francesco Ferreri CHEKOS'ART, Simon de Filippi, BIO DPA – szczegółowe informacje na temat działalności artystycznej i pasji każdego z artystów znajdują się w opisach do poszczególnych projektów. 

 

Żeby zagłosować potrzebujesz dostępu do Internetu i mniej niż pięciu minut wolnego czasu. Wybory online odbędą się poprzez platformę CitizenLab „Augustów Wybiera”. Link do głosowania znajduje się tutaj: https://augustow-wybiera.citizenlab.co/pl-PL/folders/festiwal-murali Każdej ze ścian dotyczy osobne głosowanie. W ramach każdego z głosowań możemy oddać jeden głos na TAK i jeden głos na NIE. Miasto Augustów zrealizuje na wskazanych ścianach ten projekt, który uzyska więcej głosów na TAK. Wśród osób, które wezmą udział w głosowaniu, Fundacja SocLab przeprowadzi konkurs i wylosuje 5 osób, które otrzymają bony na kwotę 200 zł do wykorzystania w Empiku.

 

Źródło: UM Augustów

Dodaj komentarz