Ćwiczyli obsługę sprzętu i pomogli Antosiowi

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Potaszni ćwiczyli obsługę strażackiego sprzętu

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Potaszni ćwiczyli obsługę strażackiego sprzętu, jednocześnie włączając się w pomoc Antosiowi Kuczyńskiemu z Sejn. 

 

W Potaszni, tak jak w innych wsiach gminy Suwałki, zbierany jest złom na rzecz chorego Antosia Kuczyńskiego. Pieniądze ze sprzedaży metali zasilą zbiórkę pieniędzy na kosztowną operację serca dziecka. Druhowie do ustawionego kontenera dorzucili auto. Wcześniej pocięli samochód specjalistycznym sprzętem strażackim. Przy okazji mogli poćwiczyć umiejętności, które przydają się podczas uwalniania poszkodowanych w wypadkach drogowych.

 

Z kolei we wtorek (04.05) zbiórkę zorganizowała Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi. Do inicjatywy przyłączyło się wielu mieszkańców i instytucji, druhowie OSP, Zespół Nowa Wieś i Pani Sołtys - Beata Kożuchowska. Udało się zebrać pełen kontener. Każdy chętny wciąż może wziąć udział w akcji. Liczy się każda złotówka. Chłopczyk wymaga kosztownej operacji serca. Potrzeba 1,5 miliona złotych. Złom można dostarczyć do skupu przy ulicy Wojska Polskiego 100 w Suwałkach - wjazd od ulicy Hubala, lub zostawić w kontenerach ustawionych w Potaszni, Sobolewie i Nowej Wsi.

 

Dodaj komentarz