Wieczór pod znakiem sztuki

Noc Muzeów w Suwałkach

Po roku przerwy mieszkańcy Suwałk i wszyscy miłośnicy sztuki w sobotni (15.05) wieczór mogli osobiście wziąć udział w Nocy Muzeów 2021.

 

Przed rokiem ze względu na pandemię koronawirusa tradycyjna Noc Muzeów nie mogła się odbyć i wydarzenie przeniosło się do sieci. W tym roku jednak, w reżimie sanitarnym, muzea i galerie ponownie mogły przyjąć zwiedzających osobiście. Zwiedzać było co, a atrakcje przygotowano zarówno dla najmłodszych jak i tych starszych mieszkańców naszego regionu. Nie zabrakło wyjątkowych eksponatów i artefaktów do obejrzenia oraz opowieści o nich, a także opowieści o historiach, ludziach i wydarzeniach.  

 

W tym roku Muzeum im. Marii Konopnickiej przygotowało gry i zabawy dla całych rodzin w muzealnym ogrodzie, kino plenerowe oraz zwiedzanie wystawy o Marii Konopnickiej. W Muzeum Okręgowym można było zobaczyć Suwalszczyznę  i Wschodnie Mazury od schyłku epoki lodowej do upadku Jaćwieży, czy np. malarstwo monachijskie i prace Stanisława Bohusza-Sietrzeńcewicza. W tym roku do grona galerii promujących nocne zwiedzanie dołączy Suwalski Ośrodek Kultury, który przygotował m.in. spotkanie autorskie z Ewą Markiewicz-Adamczewską, opowiadającą o wigierskich inspiracjach wystawy „HopWart_VirWigry”, film o podróży Andrzeja Strumiłły przez życie i sztukę, czy retrospektywy Jana Lebensteina.

 

Dodaj komentarz