VIII Przegląd Dziecięcej Twórczości Plastycznej

W tegorocznym przeglądzie inspiracją młodych artystów będą baśnie i bajki

Dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 14 lat z powiatów augustowskiego, sejneńskiego i suwalskiego mogą zgłaszać swoje prace do ósmej edycji Przeglądu Dziecięcej Twórczości Plastycznej.

 

W tegorocznym przeglądzie inspiracją młodych artystów będą baśnie i bajki. Świat wspaniałych postaci i bohaterów, niezwykłych przygód, tajemniczych opowieści i fantastycznych zwierząt. Uczestnicy mogą wybrać fragment ulubionej baśni lub legendy i zilustrować go tak, jak widzą go w wyobraźni. 

 

-Chyba każdemu z nas rodzice i dziadkowie czytali kiedyś baśnie i bajki. Nieskrępowana dziecięca wyobraźnia przenosiła nas w świat wspaniałych postaci i bohaterów, niezwykłych przygód, tajemniczych opowieści, fantastycznych zwierząt. W naszym przeglądzie także nie stawiamy ograniczeń – jego uczestnicy mogą wybrać i zilustrować fragment dowolnej bajki lub legendy wybranego autora. Ważne, abyśmy czerpali przyjemność z kontaktu z literaturą i odkrywania opowieści, które najbardziej poruszają nasze serca i wyobraźnię. Życzę zachwytu nad pięknem słowa pisanego i mądrością płynącą z bajek – niech będą cenną inspiracją do stworzenia ciekawych prac artystycznych. - mówiła Halina Mackiewicz, prowadząca w Suwalskim Ośrodku Kultury Pracownię Plastyczna CENTRUM (SOK Noniewicza 71), koordynatorka przeglądu.

 

Konkurs jest otwarty dla dzieci i młodzieży z powiatów augustowskiego, sejneńskiego i suwalskiego w wieku od 5 do 14 lat. Każdy z uczestników może przesłać maksymalnie dwie prace (technika: rysunek lub malarstwo). Zgłoszenia można przesyłać do 15.11.2021. Rozstrzygnięcie i wystawa nagrodzonych prac odbędzie się w pierwszej połowie grudnia. Szczegóły oraz dokumenty - regulamin i karta zgłoszenia - są dostępne na stronie internetowej SOK. Organizatorem VIII Przeglądu Dziecięcej Twórczości Plastycznej „Podróż do świata baśni, bajek i legend” jest Suwalski Ośrodek Kultury.

Dodaj komentarz