Spotkanie z Markiem Gajewskim w Muzeum

Działo się w Suwałkach... środowe opowieści o historii, kulturze i sztuce

Muzeum Okręgowe w Suwałkach i Augustowsko-Suwalskie Towarzystwo Naukowe zapraszają na spotkanie z Markiem Gajewskim, historykiem wojskowości i autorem książki Granatowi żołnierze, poświęconej Policji Państwowej w województwie białostockim w latach 1919–1939.

 

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu "Działo się w Suwałkach... środowe opowieści o historii, kulturze i sztuce". Tym razem gościem będzie Marek Gajewski: muzealnik, historyk, autor wystaw i książek dotyczących Podlasia w okresie I wojny światowej, wojny polsko-bolszewickiej i okresu międzywojennego, prezes Oddziału Podlaskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich.

- W mojej pracy muzealno-badawczej zajmuję się głównie szeroko rozumianą historią wojskowości, a zwłaszcza przebiegiem wojny polsko-bolszewickiej, dziejami białostockiego garnizonu wojskowego oraz działalnością Policji Państwowej województwa białostockiego w okresie międzywojennym. W tracie spotkania postaram się opowiedzieć o swoich poszukiwaniach, w tym związanych z przygotowaniem monumentalnego albumu biograficzno-fotograficznego o białostockich policjantach oraz monografii jednego z najbardziej tajemniczych oddziałów polskiej jazdy ochotniczej 1920 roku - Dywizjonu Huzarów Śmierci por. Józefa Siły-Nowickiego.

Serdecznie zapraszam Marek Gajewski

 

Spotkanie odbędzie się w środę 13 października o godzinie 17.00 w Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Suwałki i Województwa Podlaskiego. 
 

Dodaj komentarz