Spotkanie z Grzegorzem Pietkiewiczem w Muzeum

kolejne spotkanie z cyklu „Działo się w Suwałkach”. 

 

Muzeum Okręgowe w Suwałkach i Augustowsko-Suwalskie Towarzystwo Naukowe zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Działo się w Suwałkach”. 

 

Tym razem o myśli niepodległościowej Józefa Piłsudskiego oraz pamięci o suwalczance Aleksandrze Piłsudskiej opowie Grzegorz Pietkiewicz, prezes Związku Piłsudczyków RP Okręgu Ziemi Suwalskiej. Spotkanie odbędzie się w środę 6. grudnia o godzinie 17.00 w Muzeum im. Marii Konopnickiej przy ul. T. Kościuszki 31.

 

Grzegorz Pietkiewicz - działacz społeczny, rekonstruktor. Prezes Związku Piłsudczyków RP Okręgu Ziemi Suwalskiej, pułkownik związku. Popularyzator postaci i dokonań Józefa Piłsudskiego. Jeden z inicjatorów budowy pomnika Aleksandry Piłsudskiej w Suwałkach.

Czy idea niepodległościowa Józefa Piłsudskiego jest aktualna w obecnej rzeczywistości? Czy powinniśmy czerpać wzory z jego dokonań? Co znaczy być Pilsudczykiem? Czy suwalczanie powinni być dumni z urodzonej w naszym mieście Aleksandry Piłsudskiej ze Szczerbińskich? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w trakcie spotkania, na które serdecznie zapraszam. Grzegorz Pietkiewicz

2 Komentarzy

Dodaj komentarz