Żele intymne dla kobiet i mężczyzn

Żele intymne dla kobiet i mężczyzn

Żele dla kobiet powinny znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety. Nie wszystkie z nas zdają sobie jednak sprawę z tego, jak dokładnie one działają oraz dlaczego warto zainwestować w takie preparaty. Oczywiście z ich zalet pośrednio czerpią także mężczyźni. Co więc wyróżnia te produkty i dlaczego warto po nie sięgnąć? Serdecznie zachęcamy do lektury i dowiedzenia się więcej o tego typu preparatach.

 

Skład i specyfika żeli intymnych dla kobiet

Żele intymne stosuje się do masażu, podczas stosunku płciowego, a także do pielęgnacji. W ich składach znajduje się przede wszystkim woda oraz składniki zagęszczające, dzięki którym preparaty te mają konsystencję żelową. Dodatkiem nierzadko są także różnego rodzaju składniki o działaniu łagodzącym, w tym np. aloes. Kluczową substancją jest też kwas hialuronowy. Kwas ten zapewnia długotrwałe nawilżenie oraz zatrzymuje wilgoć, dlatego jest bazą preparatów takich jak żele dla kobiet.

 

Ważną rolę odgrywa dodatkowo kwas mlekowy. Ma on istotny wpływ na mikroflorę okolic intymnych, przede wszystkim dzięki utrzymywaniu prawidłowego pH. Właśnie dlatego jest bazą, jeśli chodzi o większość tego typu środków i może być zalecany w przypadku problemów z grzybicą pochwy.

 

Prawidłowe stosowanie żeli intymnych

Prawidłowe podejście do pielęgnacji okolic intymnych, w tym stosowania żeli jest absolutnie kluczowe. Żele intymne należy nanosić czystymi dłońmi, bez wykorzystywania do tego celu gąbek lub myjek będących siedliskiem bakterii. Stosując preparat w celu nawilżania i codziennej pielęgnacji, trzeba też aplikować go na wysuszoną, umytą skórę. Prawidłowe podejście jest tutaj niemniej istotne - trzeba myć okolice intymne zawsze od przodu do tyłu tak, aby do pochwy nie przedostały się bakterie kałowe.

 

Natomiast w przypadku aplikacji przed stosunkiem, należy przede wszystkim sprawdzić, czy skład żelu jest dopasowany do materiału, z którego wykonane zostały prezerwatywy. Warto mieć na uwadze, że dodatki w postaci olejków mogą doprowadzić do uszkodzenia lateksowych prezerwatyw, stąd też prawidłowy dobór jest tak istotny.

 

Żele dla kobiet i mężczyzn podczas stosunku

Dzięki działaniu nawilżającemu, takie preparaty mają też na celu poprawić komfort współżycia. Celem jest przede wszystkim zmniejszenie tarcia i tym samym czerpanie większej przyjemności zarówno przez kobietę, jak i przez jej partnera. Właśnie dlatego zaleca się, aby stosować żele dla kobiet, zwłaszcza w przypadku problemów z nawilżeniem okolic intymnych.

 

Jak doskonale widać, żele dla kobiet to produkty, po które zdecydowanie warto sięgać i to nie tylko podczas współżycia, ale również do codziennej pielęgnacji. Dbanie o okolice intymne to bowiem podstawa, aby uniknąć infekcji doprowadzających do ogromnego dyskomfortu. Oczywiście kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniego środka, co można skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.

 

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz