Dofinansowanie dla Ośrodka Rehabilitacji na zagospodarowanie terenu

1,3 mln zł trafi do placówek służby zdrowia w Suwałkach i Białymstoku

 

Ponad 730 tysięcy złotych z budżetu województwa podlaskiego otrzyma Ośrodek Rehabilitacji w Suwałkach. Fundusze zostaną przeznaczone na zagospodarowanie terenu, który placówka otrzymała w 2019 roku w formie darowizny od samorządu suwalskiego. 

 

Blisko 1,3 mln zł z budżetu województwa podlaskiego trafi do placówek służby zdrowia w Suwałkach i Białymstoku.  Decyzję w sprawie przyznania dotacji zarząd województwa podjął w poniedziałek, 10 czerwca. Najwięcej pieniędzy z tej puli, bo ponad 730 tys. zł, otrzyma Ośrodek Rehabilitacji w Suwałkach. Fundusze zostaną przeznaczone na ostatni już etap zagospodarowania terenu, który placówka otrzymała w 2019 r. w formie darowizny od samorządu suwalskiego. Teraz na powierzchni ponad 1 tys. m2 powstaje parking, wiata rowerowa, plac do nawracania, ogrodzenie, chodniki i oświetlenie.

- Co najważniejsze, znikną bariery architektoniczne, a to ma ogromne znaczenie dla pacjentów, którzy nie mogą poruszać się samodzielnie – mówiła wicemarszałek Wiesława Burnos, w zarządzie województwa odpowiedzialna za obszar zdrowia. 

Zarząd województwa podjął również uchwałę o dotacji dla Szpitala Psychiatrycznego w Suwałkach. Placówka dostanie ponad 35 tysięcy złotych na zakup specjalnego sprzętu do prowadzenia terapii w dziennym oddziale psychiatryczno-rehabilitacyjnym dla dzieci i młodzieży. Chodzi o mobilne gogle relaksacyjne. Ich użycie w terapii przyczynia się do redukcji lęku u dzieci, podniesienia nastroju oraz wprowadzenia ich w stan odprężenia. Sprzęt wpływa korzystnie na poprawę samopoczucia, zdrowia psychofizycznego i uspokojenia umysłu poprzez przeniesienie w świat wirtualny: medytacja w ogrodzie, wycieczka w góry, kąpiel leśna czy kąpiel słoneczna na plaży.

2 Komentarzy

Anonymous

11/06/2024

A jak już zagrabią  trawnik to zrobią super ochlaj w Lofcie. Poprzednio dostali dotacje , to zrobili imprezkę dla posła w najdroższym hotelu w mieście. Jak się bawić  to z fasonem.

... a parkingów nadal brak albo starcza tylko dla pracowników.

Dodaj komentarz