Wirtualna strzelnica powstała w Zespole Szkół w Dowspudzie

adaptacja pomieszczenia na cele wirtualnej strzelnicy

 

W Zespole Szkół im. gen. Ludwika Michała Paca w Dowspudzie zakończona została inwestycja polegająca na adaptacji pomieszczenia na cele wirtualnej strzelnicy.

 

Inwestycja została zrealizowana w projekcie pn. „Dostawa i montaż wirtualnej strzelnicy – systemu szkolno–treningowego w ramach rozwoju sportu strzeleckiego na terenie Powiatu Suwalskiego dla Zespołu Szkół im. gen. Ludwika Michała Paca w Dowspudzie” w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministra Obrony Narodowej STRZELNICA W POWIECIE.


Wykonane zostały prace adaptacyjne dostosowujące pomieszczenie do wymagań strzelnicy wirtualnej oraz zakupiono kompletny zestaw strzelecki „wirtualnej strzelnicy” wraz z wyposażeniem (repliki broni) i zestawem startowym materiałów eksploatacyjnych. Przeprowadzono adaptację pomieszczenia przeznaczonego na „wirtualną strzelnicę” polegającą na malowaniu ścian i podłóg w kolorystyce wymaganej do obsługi systemu (ciemne barwy, matowe farby), montażu oświetlenia ze ściemniaczami, zaciemnieniu okien pomieszczenia wraz z montażem elementów systemu oraz jego konfiguracją. Koszt inwestycji to ponad 312 tysięcy złotych z czego dofinansowanie ze środków Ministra Obrony Narodowej wyniosło 200 tys. zł. 


Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie dostępu do szkoleń strzeleckich dla podmiotów prowadzących działalność dydaktyczno-wychowawczą. Strzelnica to przede wszystkim system szkolno-treningowy. Jest kompletnym, multimedialnym, przenośnym, strzeleckim systemem, opracowanym na potrzeby rynku cywilnego na bazie systemów wojskowych. Działa w oparciu o wirtualną rzeczywistość i wykorzystuje repliki broni wyposażone w urządzenia laserowe emitujące niewidzialną wiązkę światła.

 

Foto: Powiat Suwalski

Dodaj komentarz