Tomasz Frankowski w Suwałkach. Bezpieczna Polska w Europie

Unia Europejska dokłada wszelkich starań, żebyśmy byli bezpieczni

 

- Unia Europejska dokłada wszelkich starań, żebyśmy byli bezpieczni - mówił podczas piątkowej (17.05) konferencji prasowej w Suwałkach Tomasz Frankowski, poseł Parlamentu Europejskiego.

 

Konferencja prasowa z udziałem posła do Parlamentu Europejskiego i kandydata w nadchodzących wyborach, Tomasza Frankowskiego z Koalicji Obywatelskiej, odbyła się w piątek na Placu Marii Konopnickiej w Suwałkach. W spotkaniu udział wzięli także Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, Jacek Niedźwiedzki, poseł na Sejm RP, Anna Naszkiewicz, radna Sejmiku Województwa Podlaskiego oraz radny Filip Olszewski. Temat konferencji skupił się na zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem regionu.

- Dzisiaj w Suwałkach analizujemy możliwe skutki, dyskutujemy na tematy bezpieczeństwa i obrony naszego terenu przygranicznego. Wszyscy mieszkańcy obawiają się jak wojna na Ukrainie i konflikt z Rosją wpłynie na mieszkańców i przedsiębiorców, którzy niejednokrotnie tracą swoje majątki i potrzebują większego wsparcia. Ja ze strony posła do Parlamentu Europejskiego wiem, że Unia Europejska w ostatnim roku zareagowała bardzo dynamicznie, wspierając Ukrainę kwotą blisko 88 miliardów złotych, żeby mogła walczyć i pokonała rosjan nie tylko dla siebie, ale również dla nas, dla obywateli Polski i całej Unii Europejskiej. Ostatnio na Podlasiu gościł premier Donald Tusk, który spotkał się ze służbami w miejscowości Karakule. Mamy wiedzę, że będzie kontynuowana pomoc i próba obrony naszego terytorium, żebyśmy byli pewni, że Unia Europejska dokłada wszelkich starań, żebyśmy byli bezpieczni - mówił podczas spotkania Tomasz Frankowski. 

Następnie głos zabrała Anna Naszkiewicz, która również kandyduje do Europarlamentu. Powiedziała, że wybory w Koalicji Obywatelskiej ugrupowaniu odbywają się po hasłem "Bezpieczna Polska w Europie".

- Jesteśmy dzisiaj na szlaku naszego podlaskiego lidera listy do Parlamentu Europejskiego Tomasza Frankowskiego. Bardzo go w tym wspieramy. Dla nas, dla mieszkańców tej części Polski, tej części województwa, tak ważne jest pojęcie przesmyku suwalskiego i bezpieczeństwa. To pojęcie było już odmieniane przez wszystkie przypadki w mediach ogólnopolskich i międzynarodowych. Odczuwamy też jako mieszkańcy spadek ruchu turystycznego, niepewność gospodarczą. Niekoniecznie dla miasta odbija się to dobrze. Widać też spadek zainteresowani inwestorów. To są bardzo ważne wybory. Wybory dla nas, o nas i zachęcamy żeby oddać głos na listę Koalicji Obywatelskiej.

Poseł Jacek Niedźwiedzki dodał, że w budżecie Polski 4% przeznaczone jest na obronność kraju, a zgodnie z zapowiedziami premiera, w przyszłym roku ma to być 5%. 

- Często na komisjach obrony dyskutujemy o przesmyku suwalskim. Jest zapowiedź premiera Kosiniaka-Kamysza, że jeszcze do wakacji ze sztabem generalnym Wojska Polskiego odwiedzi Suwałk, nasz Pułk, a także brygady w Augustowie, Olecku i Ełku. Także pamiętamy w Sejmie, że jest to teren newralgiczny, zagrożony agresją rosyjską. Pamiętamy o tym, dlatego też nasz Pułk będzie wzmacniany nowoczesną bronią i będzie pilnie dbali o nasz region. 

7 Komentarzy

A oto i nasz bezpartyjny Czesław wspierający koalicję kopaczy i paletkarzy.

Jarekikot

20/05/2024

Powiem tak. Wypad z naszego miasta z tą partyjną propagandą i agitacja rodem z PZPR.

Panie Renkiewicz, ja tu czegoś nie rozumiem. To jest Pan BEZPARTYJNY , czy już wstąpił do PO

Dodaj komentarz