Pogodne Suwałki mają nowe logo

Prezentacja odświeżonego logo promującego miasto Suwałki

 

Prezentacja odświeżonego logo promującego miasto odbyła się w środę (21.02) w suwalskim Ratuszu. Hasło główne wciąż brzmi „POGODNE SUWAŁKI”. Wykonane zostało autorską czcionką i osadzone w kolorach: niebieskim, białym i żółtym.

 

Miasto Suwałki ma nowy System Identyfikacji Wizualnej. Zmiany wynikają z przyjętej w ubiegłym roku przez Radę Miejską Strategii Promocji Miasta Suwałki do roku 2027. Dokument wskazał na potrzebę przeprowadzenia liftingu logo. Dziś w suwalskim Ratuszu podczas konferencji prasowej nowe logo i materiały promocyjne miasta zaprezentowali mediom Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk i Kamil Klimek, przewodniczący zespołu pracującemu nad nową Strategią Promocji Miasta.

- W marcu ubiegłego roku Rada Miasta Suwałki przyjęła strategię promocji miasta na kolejny okres. W ramach tego dokumentu strategicznego wpisany został tam zapis dotyczący poddania korekcie systemu identyfikacji wizualnej Suwałk. Logotyp Pogodne Suwałki, Miś Uśmich są bardzo dobrze przyjmowane przez naszych mieszkańców, tak wynikało z badań społecznych. Niemniej jednak po 13 latach używania tego logotypu trzeba by pewną korektę wprowadzić. Opracowaliśmy więc nową księgę marki Suwałk - mówił Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Odświeżone logo Pogodnych Suwałk to nadal hasło główne „POGODNE SUWAŁKI” wykonane autorską czcionką. Logo podobnie jak poprzednie jest osadzone w kolorach: niebieskim, białym i żółtym. Dodano jednak też inne kolory na potrzeby implementowania logo w innych sytuacjach jak chociażby łączenia go z Herbem Miasta. Powstała księga Marki Miasta Suwałki określa zasady stosowania logo oraz jego używania. Twórcą nowego Systemu Identyfikacji Wizualnej Miasta Suwałki jest firma Rio Creativo, która na swoim koncie ma już wiele wdrożonych projektów logo zarówno dla Miast jak i wielu instytucji. Koszt to ponad 48 tysięcy złotych.

 

Dodajmy, że maskotką miasta wciąż będzie Miś Uśmich. Władze Suwałk nie zamierzają z niej rezygnować, a wręcz przeciwnie - zapowiadają, że "misiowa" rodzina może się powiększyć. 

 

21 Komentarzy

Anonymous

21/02/2024

Brawo, widać, że władza zajmuje się priorytetami. Wydawanie pieniędzy na nowe logotypy i wzorniki to jedna z najpilniejszych spraw w mieście, być może najpilniejsza. Bardzo cieszą również "ukraińskie" barwy.

chciałbym aby media podały informacje ile to nas czyli mieszkańców kosztowało i kto dostał za to pieniądze i jeszcze którzy radni na to zagłosowali z imienia i nazwiska.

wcześniejsze logo było dobre i nie trzeba było nic zmieniać proszę powiedzieć jaka poważna firma co kilka lat zmienia logo, może nazwę Suwałki zmieńcie na Cześkowo i też będzie wspaniale?????

Dużo kosztuje, i to nie jest zwykła literka, to cały system promocji wizualnej, to bardzo dużo kosztuje, rozumiesz. No i zawsze będzie można to udoskonalić za 3 lata wydając ponownie pieniądze z miejskiej skarbonki na nowy/odświeżony/unowocześniony logotyp i bzdury towarzyszące. Za takie numery władze powinny być odsuwane. Szkoda, że w naszym kraju jest jak jest, moglibyśmy być dużo dalej.

Malwina

21/02/2024

Fatalne logo i te kolory .Co to ma znaczyć.Dlaczego ,kto i co za tym się kryje .?Do 1-ego kwietnia jeszcze daleko.

Wanda z USA

21/02/2024

Logo takie bezpłciowe. Kolorami nawiązuje do flagi Ukrainy. AI (sztuczna inteligencja) by wygenerowała lepszy projekt. 

Gdzie jest Suwalski Miś?

TenZnajomy

21/02/2024

Flaga Suwałk, choć piękna i urocza, nieuchronnie przywodzi na myśl barwy narodowe sąsiedniej Litwy. Biało-zielono-żółta kompozycja, choć estetyczna, nie oddaje w pełni unikalnego charakteru Suwałk. To miasto ma własną historię, własne tradycje i własną tożsamość, która zasługuje na wyrazisty symbol.

Nowe logo miasta, które nawiązuje do barw flagi Ukrainy, również wzbudza pewne kontrowersje. Pomimo, że żółto-niebieska kombinacja kolorów jest atrakcyjna wizualnie, nie odzwierciedla ona specyfiki Suwałk. Gdzie zatem biało-niebieski miś Suwałk, który mógłby być symbolem jednoczącym mieszkańców i reprezentującym lokalną tożsamość?

Biało-niebieski miś Suwałk miałby szansę stać się ikoną miasta, symbolizującą jego unikalność, przyjazność i siłę. Kombinacja kolorów białego i niebieskiego mogłaby odzwierciedlać czystość, spokój oraz bliskość z naturą, które są charakterystyczne dla Suwałk. A miś, jako sympatyczny i rozpoznawalny zwierzak, mógłby stać się symbolem jednoczącym społeczność, budzącym dumę i identyfikację z miastem.

Warto zatem zastanowić się nad stworzeniem symbolu, który w pełni odda ducha i charakter Suwałk. Biało-niebieski miś Suwałk mógłby być nie tylko elementem wizerunkowym, ale również narzędziem budowania więzi społecznych i promocji lokalnej tożsamości. Aby miasto odniosło sukces w kreowaniu swojego wizerunku, niech symbolizuje on autentyczność, oryginalność i przynależność do Suwałk - miejsca, które zasługuje na wyjątkowe miejsce w sercach swoich mieszkańców i odwiedzających.

SuwalakPatriota

21/02/2024

Do wszystkich co wytykają kolory:

Po pierwsze, to są to barwy biała, niebieska i żółta
Po drugie, są to te same barwy co wcześniej, które równiez są szeroko wykorzystywane na stronie UM Suwałk.

 

No, ale fakt, barwy trochę nie trafione.

Anonymous

21/02/2024

Dodane przez SuwalakPatriota w odpowiedzi na

Nieprawda, nie manipuluj kolejnością kolorów, bo białego jest najmniej (w przeciwieństwie do wcześniejszej wersji), a poza tym na kilku wzorach nie ma białego w ogóle i jest zestawienie czysto ukr., nie dostrzegłeś tego?

Chachłałki….jak juz tak tragicznie (bez podstaw) zmieniono grafike Suwałk to jeszcze z gestem powinni i nazwe zmienic na Chachłałki 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Prosze o ujawnienie nazwisk radnych, ktorzy to przeglosowali jak i koszt. 
 

Wczesniej baner wisial “idzi na h…j” przez tyle miesiecy, teraz to. 
Czy Suwałki stracily dokumentnie godnosc i honor???

mały miś

22/02/2024

Ten Miś jest na miarę naszych czasów. I nie jest to ostatnie nasze słowo. Łapy precz od naszego misia. Będziemy bronić Misia Uśmisia! Nie damy się.

Dodaj komentarz