Kolejna akcja sadzenia drzew - to już 50 tysięcy

pracownicy firmy CAL posadzą „drzewo numer 50 000”

W Nadleśnictwie Suwałki (Leśnictwo Płociczno) pracownicy firmy CAL wraz z zarządem i przyjaciółmi firmy posadzą „drzewo numer 50 000”. 

 

W poniedziałek (27.09) o godz. 9:00 rozpocznie się już czwarta edycja akcji sadzenia lasu, którą od pięciu lat organizuje lokalny producent prawdziwych drzwi – firma CAL. W akcji weźmie udział ok. 100 osób. Pracownicy firmy i sympatycy na powierzchni ponad 2 hektarów będą sadzić brzozy oraz świerki. 

 

- Sadząc las możemy zadbać o przyszłość kolejnych pokoleń i wziąć odpowiedzialność za środowisko. Może to zrobić każdy z nas wybierając produkty ekologiczne, wytwarzane przez firmy przyjazne Matce Naturze – mówiła Sylwia Ciszewska, dyrektor zarządzająca CAL prawdziwe drzwi.

 

Wydarzenie rozpocznie się od profesjonalnego instruktażu przeprowadzonego przez pracowników Nadleśnictwa, którzy podjęli się opieki nad wydarzeniem. Symboliczne pięćdziesięciotysięczne drzewo posadzi prezydent Czesław Renkiewicz, który objął wydarzenie patronatem. Kolejną sadzonkę usadowi Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach.

Dodaj komentarz