Brak środków na instalację oświetlenia ulicznego

Oświetlenie uliczne wzdłuż ulicy od Putry do Szkoły Podstawowej nr 7

 

- Na chwilę obecną Miasto Suwałki nie dysponuje środkami na realizację tej inwestycji - przekazał zastępca prezydenta Suwałk w odpowiedzi na interpelację w sprawie instalacji oświetlenia ulicznego wzdłuż ulicy prowadzącej od ul. Putry do Szkoły Podstawowej nr 7 w Suwałkach.

 

Na początku czerwca radna Wioletta Wawrukiewicz z klubu Razem dla Suwałk skierowała interpelację do prezydenta Suwałk w imieniu mieszkańców ul. Minkiewicza z prośbą o rozważenie możliwości zainstalowania oświetlenia ulicznego wzdłuż ulicy bez nazwy prowadzącej od ul. Putry do Szkoły Podstawowej nr 7 (pomiędzy ul. Minkiewicza a Parkiem Północnym). Jak przekazała w uzasadnieniu, obecnie brak oświetlenia uniemożliwia bezpieczne przemieszczanie się po ulicy po zapadnięciu zmroku. Okoliczni mieszkańcy sygnalizują, że to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa oraz mienia mieszkańców.

 

W odpowiedzi Roman Rynkowski, zastępca prezydent Suwałk przekazał, że przedmiotowa inwestycja nie jest ujęta w tegorocznym budżecie inwestycyjnym, w związku z czym na chwilę obecną Miasto Suwałki nie dysponuje środkami na jej realizację.

- Niezależnie od powyższego zakres wskazany w interpelacji może zostać zgłoszony do realizacji w ramach inicjatyw lokalnych z udziałem środków Miasta w wysokości 50% lub w ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Jednocześnie informuję, iż Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Suwałki oszacował koszty realizacji przedmiotowej inwestycji na kwotę 138 271,30 zł brutto, a zakres robót do wykonania będzie wymagał uzyskania pozwolenia na budowę - czytamy w odpowiedzi na interpelację.

4 Komentarzy

pisiorek

13/06/2024

Na blusa poszło wszystko jak co roku a Cesłaf dalej oszukuje mieszkańców 

Miasto od miesięcy tonie w ciemnościach aż wstyd na całą Polskę. Poczekajmy aż ktoś dostanie po głowie, najlepiej z Ratusza i wtedy Czesiu zapali lampy uliczne !

Dodaj komentarz