Zgłosił ojca na policję. Bo chrapał

Zgłosił ojca na policję. Bo chrapał

31-letni mężczyzna został ukarany mandatem karnym za bezpodstawne wezwanie policji. Mężczyzna poinformował o awanturze z ojcem. Przyczyną ich sprzeczki było chrapanie.

 

Zdarzenie miało miejsce minionej nocy w jednej z miejscowości na terenie gminy Olecko. Funkcjonariusze  po otrzymaniu zgłoszenia udali się pod wskazany adres. Na miejscu zastali dwóch nietrzeźwych mężczyzn. Jak się okazało pomiędzy 31-latkiem, a jego ojcem doszło do sprzeczki, której przyczyną było chrapanie. Policjanci nie stwierdzili żadnego zagrożenia dla życia lub zdrowia, w związku z tym 31-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł za bezpodstawne wezwanie policji.  

 

Osoby, które w sposób nieprzemyślany wzywają policję popełniają wykroczenie z art. 66. § 1 kw – „Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 złotych”.

2 Komentarzy

podlaszczanin

15/08/2020

kto bez przemyslenia buduje bloki i nagle przestaje, posiadając dzieci i nie zapewniajac im tego co zostało zapewnione przez przeszłe pokolenia,podlega karze nie lubienia i nienawidzenia narcyza tatusia i pustej lali mamusi . pozdrawiam .

Dodaj komentarz