VII konferencja historyczna w Bakałarzewie

POWSTANIE GMINY BAKAŁARZEWO - LATA 70. XX WIEKU

 

W niedzielę (18.02) w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bakałarzewie odbyła się VII konferencja historyczna: POWSTANIE GMINY BAKAŁARZEWO - LATA 70. XX WIEKU. 

 

Podczas tegorocznej edycji konferencji przed zebranymi wystąpili dwaj prelegenci: Stanisław Sówka, naczelnik gminy Bakałarzewo w latach 1973-1982, autor książek: Przygody bakałarzewskiego kaczorka i Urodziłem się w Pałapusie oraz Tomasz Naruszewicz, wójt i historyk. Stanisław Sówka wspominał o perypetiach w czasie swej pracy, a Tomasz Naruszewicz scharakteryzował i podsumował tę epokę. Zaprezentowano bogatą kolekcję zdjęć z lat siedemdziesiątych XX wieku, które udostępnili życzliwi Mieszkańcy. Uroczystość uświetniły piękne występy trzech miejscowych zespołów: Prymulki, Bakałarz i Zajączkowiaki. 

 

Na zakończenie został wyświetlony filmik o Bakałarzewie: Bakałarzewo - cztery pory roku ze wzniosłą muzyką Antoniego Vivaldiego (Wiosna, Lato, Jesień, Zima). Uroczystość prowadziła Sylwia Ferenc, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Bakałarzewie. Przybyło bardzo wiele osób - cała główna sala wypełniona była po brzegi. Była miła i serdeczna atmosfera. Godnie uczczono półwiecze gminy Bakałarzewo oraz 510-lat Bakałarzewa.

 

Źródło: UG Bakałarzewo

Dodaj komentarz