Wasilków pokonany. Wigry liderem IV Ligi

KS Wasilków - Wigry Suwałki 1:3

Ważne zwycięstwo w kontekście walki o awans odnieśli w niedzielę (05.05) piłkarze suwalskich Wigier, którzy wygrali wyjazdowe spotkanie z KS Wasilków 3:1 i zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Mecz na szczycie IV ligi podlaskiej zakończony zdobyciem kompletem punktów. Wigry Suwałki w niedzielne popołudnie pokonały dotychczasowego lidera tabeli na jego terenie i teraz to biało-niebiescy zajmują miejsce premiowane awansem. Podopieczni Pawła Cimochowskiego wyszli na prowadzenie w ostatnich minutach pierwszej części spotkania, kiedy to dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Filip Kozłowski. Prowadzenie gości z Suwałk podwyższył w 58 minucie gry Kamil Zalewski. Ten sam zawodnik trafił do bramki rywali po raz drugi w 79 minucie, podwyższając prowadzenie swojej drużyny na 3:0. W doliczonym czasie gry honorowe trafienie zaliczyli gospodarze po trafieniu z rzutu karnego przez Jana Pawłowskiego. Minutę przed końcem meczu drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Maciej Makuszewski, jednak nie miało to już wpływu na końcowy wynik.

Po 27 rozegranych spotkaniach Wigry Suwałki i KS Wasilków mają na koncie po 72 punkty, jednak to drużyna z Suwałk zajmuje pierwsze i jedyne miejsce premiowane awansem do III Ligi. Żeby jednak do awansu doszło trzeba będzie punktować również w kolejnych meczach. Najbliższe spotkanie ligowe biało-niebiescy rozegrają w piątek 10. maja, a ich rywalem będzie Dąb Dąbrowa Białostocka. Początek meczu na Stadionie Miejskim w Suwałkach o godzinie 19:30.