Tuaniga z nowym kontraktem, Skrzypkowski w nowej roli

 Tuaniga z nowym kontraktem, Skrzypkowski w nowej roli

Joshua Tuaniga podpisał dwuletni kontrakt i nadal będzie reprezentował barwy Ślepska Malow Suwałki. Karierę postanowił zakończyć Kamil Skrzypkowski, który dołączy do sztabu drużyny.

 

23-letni Joshua Tuaniga trafił do Suwałk z Long Beach State University w Stanach Zjednoczonych. Jego największymi atutami są kreatywność i przegląd pola. We wcześniejszym, uniwersyteckim etapie kariery, zdobył nagrodę AVCA (Amerykańskie Stowarzyszenie Trenerów Siatkówki), która jest uhonorowaniem dokonań w rozgrywkach uniwersyteckich i pewnego rodzaju „namaszczeniem” na siatkarza światowego poziomu. Przebojowy rozgrywający dał się poznać w debiutanckim sezonie w PlusLidze z bardzo dobrej strony i szybko zaskarbił sobie zaufanie trenera Andrzeja Kowala. Tuaniga wywalczył miejsce w wyjściowej szóstce biało-niebieskich i w krótkim czasie stał się pewnym punktem zespołu. Reprezentant Stanów Zjednoczonych będzie rywalizował o miejsce w składzie z Kacprem Gonciarzem.

 

Z kolei Kamil Skrzypkowski postanowił zakończyć siatkarską karierę i dołącza do sztabu szkoleniowego Ślepska Malow Suwałki, gdzie będzie pełnił funkcję asystenta trenera Andrzeja Kowala. Rodowity bielszczanin bronił biało-niebieskich barw przez 12 lat. 

 

34-letni, pochodzący z Bielska Podlaskiego przyjmujący, swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w miejscowym Orionie, skąd w 2003 roku trafił do BAS-u Białystok. Kolejnym etapem w karierze Skrzypkowskiego były kluby MOS Wola Warszawa, gdzie spędził trzy lata (2004-2007) oraz SKS Hajnówka, gdzie rozegrał dwa pełne sezony (2007-2009). Z każdym rokiem zawodnik zbliżał się geograficznie i sportowo do Suwałk. Ostatecznie, w 2009 roku podpisał kontrakt ze Ślepskiem Suwałki, z którym awansował do 1. Ligi oraz PlusLigi. Warto dodać, że w latach 2015-2016 związał się jednoroczną umową z UKS Centrum Augustów, po czym wrócił do Suwałk.

 

W sezonie 2019/2020 zadebiutował w PlusLidze, ale problemy zdrowotne nie pozwoliły mu na rozwinięcie skrzydeł i pokazanie umiejętności, którymi cieszył suwalskich kibiców przez ostatnich 12 lat, m.in. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Po przedwczesnym przerwaniu wymarzonego, debiutanckiego sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej zdecydował się zakończyć zawodniczą karierę. Skrzypkowski otrzymał propozycję objęcia nowej roli w zespole i dołączył tym samym do sztabu szkoleniowego Ślepska Malow Suwałki. Funkcję asystenta trenera / kierownika drużyny będzie łączył z zawodem nauczyciela wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach.

Dodaj komentarz