Trwa turniej im. Ireny Warakomskiej

Szachiści rywalizują w Suwałkach

Szachiści z całej Polski i goście z zagranicy rywalizują w Suwałkach w IV Międzynarodowym Turnieju im. Ireny Warakomskiej.

 

150 szachistów m.in: z Polski, Hiszpanii, Holandii, Łotwy i Ukrainy rywalizuje od czwartku (06.07) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz w jednym z suwalskich hoteli. Choć przez długi czas nie było wiadomo, czy z powodu pandemii koronawirusa memoriał w ogóle się odbędzie, to jednak wydarzenie w nieco mniejszej skali udało się zorganizować. Rywalizacja potrwa do czwartku 13. sierpnia. Pula nagród tegorocznej edycji wynosi ponad 26 tysięcy złotych. 

 

Irena Warakomska w latach 2002-2012 była prezesem klubu szachowego Javena Hańcza Suwałki. W okresie pełnienia funkcji prezesa, juniorzy klubu Javena Hańcza Suwałki zdobyli ponad 100 medali w rozgrywkach szczebla Mistrzostw Polski. Multimedalistami byli: Anna Warakomska (25 medali), Katarzyna Murawko (21), Magdalena Kozak (17), Tomasz Warakomski (17), Dominika Ostrowska (10). Drużyna juniorska została dwukrotnie Drużynowym Mistrzem Polski Juniorów (2005,2007) oraz zdobyła brązowy medal w 2006 r. I Warakomska wychowała pięcioro dzieci, w tym dwoje szachistów: WIM Annę Warakomską i GM Tomasza Warakomskiego. Organizatorem turnieju im. Ireny Warakomskiej jest stowarzyszenie założone przez jej dzieci.

 

Foto: OSiR Suwałki

Dodaj komentarz