Bogaty program 4. edycji Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo

Konferencja prasowa poświęcona organizacji tegorocznego edycji Festiwalu Filmowego

 

Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Zanussi, Gabriela Muskała, czy Andrzej Seweryn z Katarzyną Kubacką to tylko niektóre związane z filmem gwiazdy, które pojawią się w sierpniu w Suwałkach podczas Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo.

 

Konferencja prasowa poświęcona organizacji tegorocznego edycji Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo odbyła się w środę (19.06) w Suwalskim Ośrodku Kultury. 4. edycja Festiwalu odbędzie się w Suwałkach w dniach 16-18 sierpnia 2024. Przez 3 dni w mieście królować będzie film. Na zebranych jak zawsze czekać będą ciekawe rozmowy, seanse filmowe, kino plenerowe oraz spotkania z artystami. O szczegółach wydarzenia opowiadali Roman Rynkowski, zastępca prezydenta Suwałk, Magdalena Tumialis, zastępca dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury, Joanna Sztelmer-Stabińska, dyrektor organizacyjna festiwalu oraz Krzysztof Szubzda z Fundacji Bardzo Dziki Wschód. 

- Jest to wydarzenie nad którym pracowaliśmy przez cały rok i jestem bardzo dumna, że dzięki współpracy z Miastem Suwałki i Fundacją Bardzo Dziki Wschód, udało się w naszej ocenie ułożyć program bardzo interesujący. Myślę, że wszyscy mieszkańcy Suwałk jak i przyjezdni goście będą mieli okazję zobaczyć bardzo interesujące filmy, warsztaty, spotkania ze znakomitymi aktorami. Będzie także prezentowany wernisaż plakatów filmowych Andrzeja Pagowskiego do filmów Janusza Morgensterna. Będzie rozstrzygnięcie konkursu filmowego z którego jesteśmy bardzo dumni, bo jest to rzecz niebywała - mówiła Magdalena Tumialis. 

Festiwal Filmowy Wajda na Nowo odbywa się w Suwałkach, rodzinnym mieście reżysera  Promuje nie tylko twórczość Andrzeja Wajdy, ale także osiągnięcia polskiej kinematografii. W programie tegorocznego festiwalu znalazły się m.in.: pokazy filmów mistrzów polskiego filmu, kino plenerowe,  prezentacje filmowe Wajda School, konkurs filmów krótkometrażowych z pulą nagród 15.000  zł, wystawy plakatów filmowych Andrzeja Pagowskiego "Morgenstern na Nowo" oraz spotkania z gwiazdami polskiego filmu. Obok Andrzeja Seweryna, gośćmi suwalskiego będą znani aktorzy i reżyserzy: Gabriela Muskata, Zbigniew Zamachowski, , Krzysztof Zanussi, Anna  Nehrebecka, Katarzyna Borowiecka, Filip Marczewski, Szymon Kukla i Sebastian Dela. Szczegółowy program poniżej. 

 

1

2

3

2 Komentarzy

Zbigniew Tanajewski

19/06/2024

W wiadomościach regionalnych tv Białystok dowiedziałem się z ust wiceprezydenta Suwałk, Romana Rynkowskiego ( nie mylić z piosenkarzem tego od " wypijmy za błędy" Ryszarda ,iż Andrzej Wajda nakręcił kilka filmów o Suwałkach . Wiem, że wybitny reżyser Ur. W Suwałkach kręcił filmy na Suwalszczyźnie w okolicach Smolnik np. " Pana Tadeusza", ale że o Suwałkach, to pierwszy raz słyszę. Jakiś tytuł Panie światły doktorze Rynkowski ?!

 

Dodaj komentarz