Sierpień
9
niedziela
godzina:
18:00

Szanty przy Starej Łaźni z augustowskim AQQ

Bezpłatne
data zakończenia:
Bulwary nad Czarną Hańczą

 

Podczas drugiego szantowego spotkania na czarnohańczańskich bulwarach zabrzmią nie tylko szanty, ale także folk oraz poezja śpiewana. Zapraszamy na wieczór pełen muzyki z duszą i sercem w wykonaniu zespołu AQQ – Augustowskiej Floty Śpiewającej. 

 

niedziela, 9.08.2020, godz. 18:00
Bulwary nad Czarną Hańczą

wstęp wolny | prowadzenie: Krzysztof Masłowski

 

Zespół powstał pod koniec września 2008 r. Spiritus movens grupy jest Elżbieta Granacka. A-QQ działa przy Augustowskich Placówkach Kultury. Muzyka, którą wykonuje to głównie utwory z kręgu piosenki żeglarskiej i Krainy Łagodności, ale nie stroni również od muzyki rozrywkowej . Grupa jest zaangażowana w życie kulturalne miasta i regionu. Uczestniczy w wielu projektach teatralno-muzycznych ( m.in. „Droga do wolności”, „Hymny Mroku i dekadencji-piosenki Nicka Cave’a , ” „W mroku jest tyle światła” spektakl muzyczny z tekstami Karola Wojtyły, czy „Let the sunshine In” program z piosenkami z epoki ‘dzieci kwiatów”). Na tegorocznym Blues Maratonie grupa występowała na jednej scenie z zawodowymi muzykami z kraju i za granicy wzbudzając żywe zainteresowanie profesjonalnych muzyków. Zespół gra koncerty kameralne i plenerowe na terenie całej Polski.
W grudniu 2016 r. grupa zagrała koncert Live w Polskim Radiu Białystok. Grupa dużą wagę przywiązuje do tekstów, toteż w ich repertuarze znaleźć można okraszone muzyką wiersze takich twórców jak Julian Tuwim, Ewa Lipska, Karol Wojtyła czy Bolesław Leśmian. W repertuarze ma również piosenki autorskie. Augustowska Flota Śpiewająca A-QQ ma na swoim koncie wiele ogólnopolskich osiągnięć. Najważniejsze z nich to: Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „RAFA” w Radomiu, Grand Prix Regionalnego Konkursu Piosenki Turystycznej „Gramy i śpiewamy naturalnie”, Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej „Paschalia”, Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Morskiej „Wiatraczek” w Świnoujściu, Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Kopyść” (nominacja na krakowski festiwal Shantis 2012), Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Żeglarskiej „ Żeglarski Trakt”, Główna nagroda Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Mikołajki Szanty” oraz nagroda specjalna za premierową piosenkę autorską, Główna nagroda Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Ukleja” w Giżycku, Złota Podkowa Regionalnych Spotkań z Poezją Śpiewaną „Kuźnia” w Kuźnicy Białostockiej, Główna nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej „50 MIL” w Poznaniu, II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej w Limanowej, II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Żeglarskiej „Kopyść 2018”.

 

Aktualnie zespół występuje w składzie: Julita Bożewicz – wokal, “przeszkadzajki”, Sandra Bożewicz – wokal, Elżbieta Granacka – teksty, muzyka, aranż, instrumenty w zależności od potrzeb ( flety, pianino, gitara, gitara basowa), Wiktoria Czaja – skrzypce, Bartek Naruk – gitara elektyczna, elektroakustyczna, Mikołaj Litwińczuk – gitara basowa, Paweł Konkiel – perkusja, Maciek Hołubowicz – akordeon.

 

Kalendarium