Ślepsk Malow Suwałki z finansowym wsparciem od zarządu województwa

Ślepsk Malow Suwałki z finansowym wsparciem od zarządu województwa

Czołowe kluby sportowe z Podlaskiego – Jagiellonia Białystok i MKS Ślepsk Malow Suwałki – otrzymały po 500 tys. zł na szkolenia i współzawodnictwo sportowe.

 

Decyzję o przyznaniu wsparcia podjął zarząd województwa na środowym (28.07) posiedzeniu. - Jagiellonia Białystok i Ślepsk Malow Suwałki to marki znane w całej Polsce. To nasze dwie najlepsze drużyny, które śmiało mogę nazwać wizytówkami regionu. Wspieranie ich to nasz obowiązek i jako Zarząd Województwa Podlaskiego robimy to z wielką satysfakcją – zapewniał marszałek Artur Kosicki.

 

Wzorowa współpraca Zarząd Województwa Podlaskiego kładzie duży nacisk na pomoc drużynom, klubom i organizacjom sportowym z regionu. Jagiellonia Białystok i Ślepsk Malow Suwałki to - w tym zestawieniu - prawdziwe diamenty lokalnego sportu. Od dwóch lat obie drużyny są regularnie wspierane przez obecny zarząd województwa. W 2020 r. przekazano im po 400 tys. zł. W kwietniu tego roku Ślepsk i Jagiellonia otrzymały symboliczne czeki na taką samą kwotę.  - Współpraca zarządu z obiema drużynami układa się wzorowo. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu zarówno Jagiellonia, jak i Ślepsk będą rozwijały się jeszcze prężniej – dodał marszałek.

 

MKS Ślepsk Malow Suwałki w poprzednim sezonie osiągnął swój najlepszy wynik w historii. Zawodnikom prowadzonym przez Andrzeja Kowala udało się awansować do fazy play off, w której przegrali ze zdobywcami Ligi Mistrzów Zaksa Kędzierzyn Koźle. Ostatecznie sklasyfikowani zostali na 7. pozycji.

1 Komentarzy

Dodaj komentarz