9 firm chce wybudować Park Sensoryczny w Suwałkach

Park sensoryczny – zagospodarowanie terenu pomiędzy ul. 24 Sierpnia a ul. T. Kościuszki

 

Aż dziewięć ofert wpłynęło w przetargu na budowę Parku Sensorycznego w Suwałkach. Najtańsza oferta jest jednak o niemal 450 tys. zł wyższa niż zakładany budżet.

 

W połowie marca władze Suwałk przedstawiły koncepcję nowego parku sensorycznego, który jeszcze w tym roku ma powstać w Suwałkach w ramach przyznanych Miastu środków z Unii Europejskiej. Projekt pod nazwą: "Park sensoryczny – zagospodarowanie terenu pomiędzy ul. 24 Sierpnia a ul. T. Kościuszki wraz z budową niezbędnej infrastruktury technicznej" zakłada m.in. posadzenie około 60 gatunków drzew, krzewów i bylin prezentujących szeroką paletę barw, faktur i kształtów, owoców, nasion, liści i kwiatów. Ogród Sensoryczny będzie zajmował obszar o powierzchni łącznej 11 193,8m2.

- Ogród sensoryczny to ogród skupiający się na zmysłach. Będzie to Park, który będzie dotyczył i angażował wszystkie zmysły. Będzie tam strefa zmysły, dotyku, węchu i słuchu. Zostanie to zastosowane przez różnego rodzaju śliskie czy chropowate powierzchnie, których będzie można dotknąć, poprzez różnego rodzaju zioła, które zostaną tam zasadzone, różnego rodzaju dźwięki - będzie tam szemrała Czarna Hańcza, będą zawieszone różnego rodzaju zabawki sensoryczne. Tak, żeby przychodząc tam można było odpocząć poprzez pobudzenie wszystkich zmysłów. Zostaną wydzielone i zorganizowane poszczególne strefy. Jesteśmy obecnie przed ogłoszeniem przetargu, możliwe, że zostanie on ogłoszony w przyszłym tygodniu i planujemy zrealizować ten projekt w tym roku - tłumaczył w marcu  Marcin Bronisławski, naczelnik wydziału Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych. 

Miasto Suwałki na wykonanie tej inwestycji przeznaczyło dokładnie 1 699 999,85 złotych brutto. W czwartek w Ratuszu (18.04) otwarte zostały oferty w przetargu. Wpłynęło aż dziewięć ofert z czego najtańsza wynosi 2 144 025,90 zł, a najdroższa 3 785 347,21 zł. Jak widać nawet najtańsza oferta jest niemal 450 tys. zł wyższa niż zakładany budżet. Teraz od władz miasta będzie zależało czy dołożyć brakującą kwotę, czy przetarg powtórzyć. 

 

zestawienie

4 Komentarzy

Jak najwięcej zieleni, kwiatów ! To piękno natury nas ubogaca , rozwesela, uspakaja. Tylko nie zawsze większy nakład finansowy gwarantuje to oczekiwane piękno. Czasami przerost formy nad tresc może być przytłaczająca. 

Życzę trafnego wyboru.

Tylko pieniądze na głupoty wydaje na krzaki i domki dla robactwa a gdzie miejsca pracy dla ludzi remonty dróg chodników parkingów głosują na takiego dziada Renkiewicza nieroba od krzakoci 

Dodaj komentarz