Tłumnie i kolorowo na Dniu Dziecka w Suwałkach

Artystyczne Podwórko na Dzień Dziecka z Suwalskim Ośrodkiem Kultury

Tłumy starszych i młodszych suwalczan świętowały we wtorek (01.06) na Artystycznym Podwórku przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury, tegoroczny Dzień Dziecka.

 

Po zeszłorocznej przerwie w organizacji wydarzeń miejskich, wczoraj po raz pierwszy od dawna w Suwałkach udało się zgromadzić wielu mieszkańców w jednym miejscu. Wszystko za sprawą Dnia Dziecka organizowanego przez Suwalski Ośrodek Kultury. Na placu przed budynkiem SOK pojawiła się scena i artystyczne strefa w których na najmłodszych czekały animacje, gry, zagadki i konkursy. Nie zabrakło również muzyki i występów artystycznych na scenie, a zebranych przywitał Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk wraz z Alicją Andrulewicz dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury, Roman Rynkowski zastępca prezydenta i Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miasta Suwałki. Zebrali życzyli udanej zabawy wszystkim niezależenie od wieku po czym tym najmłodszym mieszkańcom miasta rozdali słodycze. 

 

- Cieszę się, że właśnie Dniem Dziecka możemy rozpocząć imprezy plenerowe, otwarte, bez masek. Bardzo długo na to czekaliśmy, bo wraca do naszego miasta normalność. Chciałbym przekazać wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim, bo każdy z nas ma w sobie coś z dziecka - mówił ze sceny włodarz.

 

- Są dzieci, rodzice, opiekunowie, stąd cieszymy się ogromnie. O to nam chodziło - abyśmy się spotkali, uścisnęli na tyle na ile w pandemii jest to możliwe i po prostu dobrze się bawili. Przygotowaliśmy dużo wydarzeń animacyjno -tanecznych. Zaprosiliśmy gości z ościennych miast. Są też stoiska służb mundurowych, policji, straży miejskiej. Mamy też dziesięć kolorowych stref, które zostały tak przygotowane, aby każdy sam mół wykonać własne pacynki, grać w gry planszowe, cieszyć się wyrazem artystycznym tych stoisk i fachową wiedzą instruktorów artystycznych. To podwórku dzisiaj tętni życiem i widzimy, że nasza oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem - mówiła Alicja Andrulewicz, dyrektor SOK. 

 

1 Komentarzy

L O R N E T K A

02/06/2021

  O, JEST   I     Z D Z I S Ł A W     . Popatrzył  sobie ile może być  dzieci do szczepienia. Radość w sercu przeogromna.Dzieci dużo,to i kasy będzie dużo. zdzisław,zdzisław   -  PAMIĘTAMY

Dodaj komentarz