Wymienią okna w I Liceum Ogólnokształcącym

225 tysięcy złotych na wymianę okien w I Liceum Ogólnokształcącym

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał 225 tysięcy złotych na wymianę okien w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.

 

We wtorek przed budynkiem I Liceum odbyła się konferencja prasowa z udziałem posła Jarosława Zielińskiego z Prawa i Sprawiedliwości i Piotra Wasilewskiego, współprzewodniczącego Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem, podczas której przekazano symboliczny czek od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na ręce Doroty Jabłońskiej, dyrektor szkoły. Przekazane 225 tysięcy złotych przeznaczone zostanie na wymianę okien w placówce. 

 

- Ta szkoła jako obiekt zabytkowy została gruntownie wyremontowana na początku lat 90. kiedy byłem Kuratorem Oświaty w Suwałkach. Były to wtedy potężne środki finansowe sięgające prawie jednorocznego budżetu inwestycyjnego w całym województwie na oświatę. Było to rozłożone na kilka lat. Wyremontowaliśmy obiekt, przywróciliśmy go do dawnej świetności, ale teraz, po 30 latach, jak popatrzymy na te mury to widać, że znów wymagają poważnych remontów i nakładów finansowych. Pani dyrektor przy wsparciu zewnętrznym i z miasta obiekt krok po kroku remontuje i tworzy nowe pracowni. Teraz mamy kolejny etap, czyli wymianę okien, ale będę potrzebne kolejne kroki i dalsze wsparcie - mówił podczas spotkania z dziennikarzami poseł Zieliński.  

 

- Pierwszy etap to wymiana okien w starej części szkoły ze środków które właśnie otrzymaliśmy. Następnie planujemy napisać projekt do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o wymianę dachu i rynien. Trzecim etapem będzie zrobienie elewacji. To bardzo ważny moment, ponieważ jest nadzieja, że ten obiekt w ciągu kilku lat zostanie całkowicie wyremontowany i jako zabytek wysokiej klasy całkowicie na to zasługuje - dziękowała dyrektor Jabłońska. 

 

13 Komentarzy

kiedyś ILO miało swoją renomę a obecnie to wszyscy widzą jak jest ......marne osiągnięcia i niechęć młodych ludzi w wybieraniu tej szkoły, wymiana okien nic tu nie da trzeba wymienić część kadry która nie chce lub po prostu nie umie nauczać i zachęcać młodych ludzi do nauki. Najłatwiej jest spałować i później jeszcze samemu udzielać korepetycji za pieniądze to wiadomo o co chodzi. Tak nawiasem żartem wiecie jaka jest największa porażka nauczyciela????Wychowanie polityka.....

No tak, bo w III czy II LO np. nikt nie chodzi na korepetycje i nie pałuje, chyba zapomniałeś o słynnej historii i wielu innych zresztą z innych szkół, niż to nieszczęsne pierwsze, typu przyklejanie uczniowi gumy do kieszeni, kiedy ja żuł na lekcji. Każde liceum w Suwałkach jest podobne, jak w całej Polsce, żeby dobrze zdać maturę na lekcji nikt ci do głowy nie wbije informacji…..  sama uczyłam na korepetycjach w innym mieście i wiem, jak młodzież w większości jest roszczeniowa a umiejętności i przede wszystkim chęci do pracy po lekcji, nawet samodzielnej, brak. Najlepiej to nauczyć kogoś z zapewnieniem na 100 procent ze wszystkich matur, z zerowym wkładem własnym ucznia, bo o to przecież dziś chodzi, oczywiście, żeby nauczyciel niczego nie wymagał i był luz na lekcji :) ale to wina wiecznej reformy szkół i ogólnego spadku poziomu nauczania i uczniów. Chociaż teraz, gdy wejdzie nowa matura, już nie tak łatwo będzie ją zdać bez nauki, bo sprawdzana jest tez ogólna inteligencja uczniów, której, przynajmniej tu w komentarzach, chyba brakuje. A przynajmniej samokrytyki. 

Okropna propaganda i populistyczny cyrk, po prostu nie można już na to patrzeć......

Adrian

30/06/2021

Ja rozumem, parcie na szkło, ale trzeba mieć choć odrobinę taktu żeby nie pchać nogi między drzwi.
Co robi nasz kacyk i ten młodzieniec, który wszędzie wkręca się psim swędem, tego do prawdy nie wiem.
Jest też kwestia pani dyrektor Jabłońskiej, która ochoczo uczestniczy w tego typu partyjnych ustawkach zamiast zająć się poziomem nauczania  którym jest co raz gorzej.

W Suwałkach Polska Ludowa pełną parą. Partyjny dygnitarz i jego paź adiutant a z drugiej wdzięczny za ochłapy przedstawiciel ludu, który dziękuje za pieniądze na wspólny czyn :P Kiedyś I Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach uczyło godności, patriotyzmu, wartości i prawdy. A czego uczy dzisiaj to widać na zdjęciu...

Jako absolwent powiem jasne, pójdźcie do 2 lub 3 LO. Tam wszyscy zdają super maturę.... na poziomie podstawowym, na granicy, o ile kadra was nie wyrzuci ze szkoły i dopuści do matury, bo tam nikt się nie cacka jak w pierwszym, gdzie przyjmują tez beznadziejne przypadki niestety, które potem nie dają sobie rady i musza doganiać poziom na korepetycjach. a rozszerzenia w 2 i 3 to od lat tragiczna średnia, kiedyś jeszcze w ogóle praktycznie nikt tam rozszerzeń nie zdawał. Radzę kierować się oficjalnymi danymi OKE. Większość z 3 idzie co najwyżej do Białegostoku lub swps... 3 LO to np. palenie zioła na lekcji religii/etyki i pełen luzik, niektórzy odnajdą się tylko tam. W 1 z matematyki i polskiego np. od lat jest najwyższa średnia z podstaw i rozszerzen. Owszem niektórzy nauczyciele są specyficzni, ale tak jest wszędzie, w każdym liceum w Suwałkach. Jeśli ktoś chce się uczyć i np. brać  udział w konkursach przedmiotowych czy zdawać maturę międzynarodową IB, to teraz tylko 1 LO. Ale oczywiście nie dajcie się ogłupić opiniami, tez moimi, wyciagajcie sami wnioski...

W sumie to ten twoj komentarz z tytułem Gaga chwała bohaterom tez mowi wiele o poziomie twojego cringe’u :D

Okna to należy wymienić bez łaski posła. To nie jego pieniądze a nasze podatników. 

Dodaj komentarz