Uczniowie przygotowali Mikołajkowe paczki dla seniorów

uczniowie Szkoły Podstawowej w Starym Folwarku obdarowali upominkami osoby starsze

Wyjątkową akcję przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku, którzy wcielili się w role Mikołajów i obdarowali upominkami osoby starsze. 

 

Mikołajkowa paczka dla seniora to akcja, która odbyła się w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku tym roku po raz pierwszy ale jak mówią organizatorzy, raczej nie ostatni. Każdy senior z okolicy otrzymał od najmłodszych uczniów paczkę pełną własnoręcznie wykonanych łakoci i ozdób choinkowych. W każdym prezencie znalazła się też kartka ze świątecznymi życzeniami. Była to wspaniała inicjatywa łącząca pokolenia, ucząca empatii, troski i wrażliwości, która pokazała uczniom, że najpiękniejszą nagrodą za ich wysiłek może być czyjś uśmiech.

- Miniony tydzień był dla nas bardzo pracowity. W środę klasa druga pracowała nad ozdobami wykonanymi z kartonu i włóczki w myśl zero waste. Powstały piękne gwiazdy, prezenty i laski cukrowe. Natomiast pierwszaki tego dnia już zaczęły pieczenie pierniczków i ciasteczek owsianych. W czwartek od rana w kuchni zagościła klasa trzecia z wychowawczynią Panią Justyną tworząc piernikowe pyszności. Później klasa druga z Panią Anią i wsparciem jednej z mam pracowała nad mufinkami i ciasteczkami cynamonowymi. Pani Marta - wychowawczyni klasy pierwszej zaczęła produkcję kartek, którą dokończyli drugoklasiści. Na koniec dnia wspólnymi siłami drugo i trzecioklasiści z nauczycielami zapakowali wszystkie wypieki, ozdoby i kartki. W piątek od rana z niecierpliwością czekaliśmy na spotkania z seniorami. Pogoda nam dopisała i w ten mroźny, słoneczny poranek zaczęliśmy odwiedzać kolejne domy. Seniorzy witali nas z uśmiechem, wzruszeniem i zaskoczeniem. Uczniowie z ochotą wręczali kolejne paczki. W poniedziałek 6 grudnia klasa trzecia zakończyła naszą wspólną akcję roznosząc ostatnie paczki - relacjonuje Anna Korsakowska nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku.

 

Dodaj komentarz