Fascynująca nauka w formie zabawy

Suwalska odsłona Podlaskiego Festiwalu Nauki w PUZ

Świat chemii, programowanie, centrum kryminalistyczne czy pierwsza pomoc - patio Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach zamieniło się w czwartek (12.05) w centrum nauki dla dzieci i młodzieży. 

 

Suwalska odsłona Podlaskiego Festiwalu Nauki odbyła się dziś w Państwowej Uczelni Zawodowej. To największa, cykliczna impreza w Polsce północno-wschodniej, popularyzująca naukę i sztukę w sposób bardzo przystępny. Celem Festiwalu jest upowszechnianie tematyki i osiągnięć naukowych na regionalnych uczelniach wyższych. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na wartość i przydatność badań oraz przybliżyć je w jak najbardziej zrozumiałej, atrakcyjnej formie, pozwalającej na rozwinięcie ciekawości świata i radości z jego poznawania. Otwarta formuła oraz różnorodność imprez festiwalowych ma pozwolić uczestnikom poszerzyć wiedzę z zakresu nauk ścisłych, technicznych, medycznych, przyrodniczych oraz humanistycznych i społecznych.

 

Do wydarzenia jak zawsze przyłączyła się Państwowa Uczelnia Zawodowa, która przygotowała masę atrakcji skierowaną głównie do przedszkolaków, uczniów i młodzieży. 

- Ten festiwal to coroczna impreza podczas której pokazujemy jak nauka może być fascynująca i jak wiele może dawać zabawy. Przygotowaliśmy mnóstwo stref dla dzieci i młodzieży w każdym wieku - od przedszkolaka do ucznia szkoły średniej. Mamy kolorowy i tajemniczy świat chemii, pierwszą pomoc, stanowisko związane ze zdrowiem i z życiem. Mamy centrum kryminalistyczne, gdzie zebrani mogą zbadać miejsce zbrodni, mamy strefę gdzie bawią się i pokazują np. programowanie klockami lego studenci pedagogiki. Przy okazji pokazujemy też dwie nasze wyjątkowe pracownie czyli pracownię wirtualnej rzeczywistości i strzelnicę - mówił Dawid Harasim, rzecznik prasowy PUZ w Suwałkach. 

Tegoroczny Festiwal wsparciem i patronatem objął Minister Edukacji i Nauki, a także Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Podlaski Kurator Oświaty,  Prezydent Miasta Białegostoku, Prezydent Miasta Łomży i Prezydent Miasta Suwałki.

Dodaj komentarz