Dziś spotkanie w sprawie basenu w SP 10

Spotkanie konsultacyjne ws. basenu w Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach. 

W piątek 28. maja o godzinie 14.30 odbędzie się spotkanie konsultacyjne poświęcone funkcjonowaniu basenu w Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach. 

 

Temat remontu niecki basenu wielokorotnie poruszała Anna Ruszewska z klubu "Łączą nas Suwałki". Jak twierdzi, tematem zainteresowanych jest wielu mieszkańców miasta, którzy w ubiegłym roku złożyli do Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego wniosek na remont części strefy basenowej. W budżecie Miasta Suwałki na początku tego roku zabezpieczono środki finansowe na ten cel, jednak sytuacja związana z pandemią spowodowała, że fundusze zostały wstrzymane. 

 

- Sytuacja wzbudza dość duży niepokój, gdyż w informacji o stanie bezpieczeństwa sanitarnego na terenie Miasta Suwałki w 2018 r. wskazano przy opisie stanu sanitarnego suwalskich basenów, iż obowiązuje decyzja administracyjna wystawiona w 2014 roku dot. pływalni przy Szkole Podstawowej nr 10 dot. złego stanu technicznego posadzek, ścian i wypustów przy niecce basenowej z terminem realizacji do 31.12.2020r. (brak środków finansowych). W związku z powyższym rodzice, nauczyciele, dzieci i młodzież pytają co będzie z „naszym basenem”? Czy były prowadzone z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Suwałkach rozmowy dotyczące ewentualnego przedłużenia podjętych decyzji w związku z nieprzewidzianą sytuacją związaną z koronowirusem i wynikłymi z tego problemami - pytała radna. 

 

Spotkanie z uwagi na pandemiczne ograniczenia będzie miało charakter hybrydowy. Relację będzie można obejrzeć on-line pod tym linkiem

Dodaj komentarz