Wodociągi i Park Naukowo-Technologiczny kupią prąd z PEC-u

PEC sprzeda prąd dla PWIK i PNT

 

W piątek (02.06) w suwalskim Ratuszu prezesi Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Parku Naukowo – Technologicznego podpisali półroczne umowy z Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej na zakup prądu. 

 

Urząd Miasta w Suwałkach poinformował dziś, że od dnia 1 lipca Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej będzie dostarczało prąd do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Parku Naukowo – Technologicznego w Suwałkach. Podobne rozwiązanie funkcjonuje od początku bieżącego roku w suwalskim Zespole Szkół Technicznych.

- Dążymy do synergii i samowystarczalności energetycznej Miasta Suwałki. W dobie drożejących nośników energii oraz niepewności związanej z brakiem zakontraktowanego dostawcy szukamy rozwiązań, które pozwolą nam obniżyć koszty funkcjonowania naszych jednostek – poinformował Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, który był obecny przy podpisaniu umów.

W ciągu całego roku Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej produkuje taką ilość prądu, która w zupełności zaspokoiłaby miejskie potrzeby związane z funkcjonowaniem wszystkich suwalskich jednostek oraz oświetlenia ulicznego. Dodatkowy prąd w przyszłości wyprodukuje zaplanowana do budowy spalarnia odpadów.

- Jest to swego rodzaju próba czy kupno energii od naszej miejskiej spółki komunalnej w perspektywie długofalowej opłaci nam się bardziej niż jej zakup od państwowego dostawcy. Na dziś wyliczenia pokazują, że tak. Nasze doświadczenie pozwoli władzom miasta podjąć stosowne decyzje w przyszłości – dodał Łukasz Kurzyna, prezes Zarządu PWIK w Suwałkach.

1 Komentarzy

Dodaj komentarz