Wielka Wystawa Figur Filmowych z Recyklingu w Suwałki Plaza

Wielka Wystawa Figur Filmowych z Recyklingu w Suwałki Plaza

 

Od 22 września br. klienci Suwałki Plaza podczas zakupów mogą natknąć się na niecodziennych gości centrum. Mowa oczywiście o bohaterach Wielkiej Wystawy Figur Filmowych z Recyklingu! Jeśli jeszcze nie mieliście okazji ich spotkać – koniecznie nadróbcie zaległości. Do 8 października br. macie szansę, aby zrobić sobie zdjęcie ze swoimi ulubionymi bohaterami.

 

Tajemnica figur z recyklingu

Zastanawiacie się jak i z czego powstały figury, które możecie podziwiać na wystawie w Suwałki Plaza? Śpieszymy z odpowiedzią! Każdy bohater powstał w wyniku przetworzenia metalowych elementów pochodzących ze złomu. Dzięki recyklingowi elementy starych maszyn, pojazdów i samolotów zamieniły się w części korpusów, ramion i nóg modeli znanych wszystkim postaci.

 

Twórcy wystawy inspirowali się najpopularniejszymi filmami science-fiction. Każda figura jest pracą zespołową kilku inżynierów, a jej ukończenie zajęło im średnio kilka tygodni.

 

Gratka dla fanów motoryzacji

Niektóre motocykle, podobnie jak samochody, stają się nieodłącznym elementem głównych bohaterów filmowych, których znamy z wielkich produkcji. Wraz z filmem stają się kultowymi modelami, które już na zawsze zapisują się na karcie historii kina. Mowa między innymi o słynnym Harleyu Davidsonie Panhead z Ghost Ridera, futurystycznym Custom Bikes z filmu Mad Max, które zachwycają swoim unikatowym wyglądem, a także legendarny Harley Davidson 750 street pojazd, na którym poruszał się jeden z bohaterów cyklu filmów z Capitanem America.

 

Poznaj bohaterów wystawy

Jakich bohaterów możecie spotkać podczas wystawy w Suwałki Plaza? Poniżej możecie przyjrzeć się wybranym postaciom i poznać ich specyfikację.

 

Nazgul

Figura w całości wykonana z lanego metalu. Postać inspirowana powieścią Tolkiena. Mierzy około 2.6 metra wysokości.

nazgul

 

Obcy

Dwumetrowa figura wykonana w całości z chromowanych aluminiowych części motocyklowych.

obcy

 

Predator

Prawie trzymetrowa figura wykonana przy użyciu metaloplastyki. Prócz lanego, koloryzowanego metalu, w produkcji figury wykorzystano części maszyn przemysłowych.

predator

 

Avatary

Dwie figury – jedna o wysokości ponad 2 metrów, a druga około 1,5 metra. W całości wykonane z galwanizowanego metalu. W obu figurach wykorzystano elementy maszyn przemysłowych, a w szczególności kół zębatych. Waga każdej z figur to około 150 kg.

avatar

 

Hellboy

Największa, bo ponad trzymetrowa figura wykonana z lanego metalu (strój) i elementów silnika (ciało). Dłoń bohatera wykonana z fragmentów części samolotów bojowych.

hellboy

 

Dr Octavius

Najszersza z figur (ma ponad 2 metry szerokości i 2 metry wysokości) powstała w całości z metalu. Macki Octaviusa wykonane są z elementów zawieszenia pojazdów osobowych.

octavius

 

Jack Sparrow

Figura o 2,8 metra wysokości. Co ciekawe, włosy kapitana wykonane są z łańcucha rowerowego.

sparrow

 

Davy Jones

Cała figura składa się z wielu ciekawych elementów, które przypominają morskie stworzenia. Specjalna technika chemicznego barwienia metalu pozwoliła uzyskać mieniące się w słońcu kolory. Kapitan piratów ma ponad 2,5 metra wysokości a jego forma została wykuta z jednego kawałka blachy.

jones

 

Minionki superbohaterowie

Najmniejsze z figur. Mierzą niecały metr, ale są tak zabawne, że wywołają uśmiech na najbardziej smutnej twarzy. Wykonane metodą nagrzewania metalu z jednego arkusza blachy. Do części korpusów zostały użyte butle gazowe. Każdy z minionków jest w kostiumie superbohatera.

minionki

 

Motocykle

Podczas wystawy zobaczycie wspomniane już:

– słynnego Harleya Davidsona Panhead z Ghost Ridera,

– futurystyczne Custom Bikes z filmu Mad Max,

– legendarnego Harleya Davidsona 750 street z cyklu filmów z Kapitanem Ameryką.

ghost rider

 

mad max

 

ameryka

 

Jak widzicie wystawa to prawdziwe święto dla wszystkich fanów kina i… motoryzacji! Nie zapomnijcie odwiedzić Suwałki Plaza przed 8 października.

 

Dodaj komentarz