Radni zasadzili Dąbek Wolności II

radni Rady Miasta Suwałki zasadzili w Paru Konstytucji 3 maja Dąbek Wolności II

 

W środę (31.05) radni Rady Miasta Suwałki zasadzili w Parku Konstytucji 3 maja Dąbek Wolności II. Drzewko znajduje się tuż obok zasadzonego sto lat temu, pierwszego Dębu Wolności.

 

Sto lat temu, 3 maja 1923 roku zasadzony został Dąb Wolności, znajdujący się w Parku Konstytucji 3 Maja. Z okazji tej rocznicy podczas tegorocznych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja prezydent Suwałk wręczył przedstawicielom różnych instytucji pamiątkowe sadzonki dębu. Jedna z nich trafiła do Rady Miasta Suwałki. Radni postanowili natomiast zasadzić drzewko tuż obok stuletniego pomnika przyrody i nazwać go Dąbek Wolności II. Krótka uroczystość zasadzenia dębu miała miejsce dziś w Parku Konstytucji 3 Maja i zakończyła się pamiątkowym zdjęciem.

- Dąbek Wolności po trzydziestu paru latach stał się pomnikiem przyrody, ale zawsze przez wszystkie lata symbolizował Miasto, jego działania służące wyzwoleniu i życiu w bezpiecznej przestrzeni. Dąbek zasadzony w 1923 roku miał pięć lat i był wyhodowany z nasion, które zostały zasiane w roku odzyskania niepodległości. Dzisiaj, po czterech tygodniach od momentu, kiedy z rąk prezydenta Suwałk radni, jako przedstawiciele społeczności lokalnej otrzymali Dąbek celem kultywowania pewnej tradycji, chcemy go zasadzić. Wszystko po to, byśmy w przestrzeni miejskiej mieli drzew jak najwięcej, ale też po to, był był to następny pomnik przyrody. Wierzymy, że tak się stanie - mówił Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miasta Suwałki.

4 Komentarzy

Anonymous

01/06/2023

Nie było gospodarza parafii, a woda była zwykła, z wodociągu.  Nie było spasionego posła bo nie przygotowali konfetii. Trzeba było się przygotować, a tak do poprawki. Wykopią i zakopią!

Dodaj komentarz