Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

Świętowali strażacy z terenu powiatu suwalskiego

 

Msza święta, uroczysty apel i pokaz sprzętu strażackiego - w sobotę (13.05) w Suwałkach odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka.

 

Strażacy zawodowi i druhowie ochotnicy z terenu powiatu suwalskiego świętowali dziś w Suwałkach. Obchody Dnia Strażaka rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Rzymskokatolickim pw. św. Kazimierza Królewicza. Po mszy świętej strażacy przemaszerowali na plac Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Witosa, gdzie odbył się uroczysty apel. Były odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Pokazany został również sprzęt strażacki będący na wyposażeniu jednostki organizacyjnej.

 

Głos podczas uroczystości zabrał Kazimierz Golubiewski, Komendant Miejski PSP w Suwałkach, który dziękował strażakom za ich codzienny trud i pracę, której jak co roku nie brakowało. W minionym roku na terenie powiatu suwalskiego strażacy interweniowali bowiem ponad 1600 razy.  

- Powiatowe Obchody Dnia Strażaka są dla nas bardzo ważnym dniem, który pozwala nam nie tylko celebrować naszą pracę, ale pozwala również zwrócić uwagę na znaczenie, jakie pełnią strażacy w naszym społeczeństwie. Nasza służba jest nie tylko ratowaniem mienia, ale przede wszystkim ratowaniem życia i zdrowia ludzkiego. Codziennie ryzykujemy, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom naszego powiatu. To ogromny wysiłek wymagający poświęcenia i profesjonalizmu. Dzięki swojej ciężkiej pracy, niejednokrotnie narażając własne życie, strażacy zapewniali bezpieczeństwo społeczności naszego powiatu. W przypadku zagrożenia nasi strażacy są gotowi do podjęcia szybkich i skutecznych działań, co pokazali chociażby w ubiegłym roku, kiedy to interweniowali przy 1606 różnego rodzaju zdarzeniach, do których doszło na terenie powiatu suwalskiego. Jednak sama chęć, poświęcenie i zaangażowanie nie wystarczy by skutecznie walczyć z zagrożeniami, które obecnie stawia przed nami rozwój cywilizacyjny. Niezbędne są środki i warunki, żeby sprostać zadaniom przewidzianym jednostkom ochrony przeciwpożarowej. Dlatego dziękuję wszystkim organizacjom, podmiotom, instytucjom i osobom za wsparcie na różnych płaszczyznach, jakie na co dzień otrzymujemy.  

3 Komentarzy

Dodaj komentarz