Nie chcą zmiany herbu Suwałk

petycja pod hasłem #NieUsuwajMnie – Twój Herb Suwałki

Suwalska młodzież założyła internetową petycję pod hasłem "#NieUsuwajMnie – Twój Herb Suwałki", sprzeciwiającą się zmianie herbu miasta na nowy. 

 

Temat herbu obecny jest w przestrzeni miejskiej od kilku lat. W lipcu informowaliśmy, że gotowa jest nowa wersja, która otrzymała pozytywną opinię Komisji Heraldycznej. Z kolei w tym tygodniu nowy herb został zaakceptowany przez Komisję Statutową Rady Miejskiej w Suwałkach. W najbliższą środę 28. września radni będą głosować nad jego przyjęciem. Wśród mieszkańców zdania od początku był podzielone. Część osób nie chce zmiany, a swój sprzeciw wyraża m.in. na bilbordach, które pojawiły się w mieście, czy też poprzez internetową petycję, pod którą może podpisać się każdy, kto nie zgadza się ze zmianą. 

 

Grupa Głos Suwałk, inicjator petycji, informuje, że zmiana herbu to m.in. przynajmniej 50 tysięcy złotych z pieniędzy suwalczan, złote insygnia władzy dla prezydenta i przewodniczącego, których nikt nigdy nie widział, lekceważenie mieszkańców i chaos wizerunkowy Miasta.

- Zmiana herbu to już około 50 TYSIĘCY złotych z pieniędzy Mieszkańców wydanych na kolejne wzory herbów oraz pozłacane insygnia władzy dla prezydenta Renkiewicza oraz przewodniczącego Przełomca, które od 3 lat nie ujrzały światła dziennego i są ściśle chronione w urzędzie miasta. Ale co to za pieniądze dla naszego prezydenta? Według niego: „40 000zł? Myślę, że to tanio!” ~ Czesław Renkiewicz. Władze Suwałk udają, że zmiany będą stopniowe i dotychczasowy herb nie będzie "natychmiast" usuwany z przestrzeni miasta. Nie wierzymy jednak w obiecanki prezydenta Renkiewicza, który już wiele razy nie dotrzymał słowa. Proponowane zmiany herbu przyniosą chaos komunikacyjny i pochłoną kolejne koszty - czytamy w opisie petycji.

 

Petycja dostępna jest pod adresem - https://citizengo.org/pl/209114-podpisz-apel-zablokuj-zmiane-herbu-apel-suwalczan-do-wladz-suwalk-o-nieusuwanie

Więcej o nowej wersji herbu Suwałk - https://www.suwalki.info/wiadomosci/z-zycia-miasta/powstala-ostateczna-wersja-herbu-suwalk

8 Komentarzy

zdziaław p.

23/09/2022

zamiast zmiany herbu proponuję zmianę tego prezydenta z jego genialnymi pomysłami

Młody

24/09/2022

Dzieci z tego politycznego portalu powinny najpierw doczytać kto i z jakiego powodu próbuje zmusić miasto do zmiany herbu. Jak się na czymś nie zna to nie zabiera się w tej sprawie głosu. Ale te partyjne smarkacze nawet tego nie rozumieją. Niech lepiej pomyślą jak będą zarabiać na życie po zmianie władzy bo nikt przyzwoity ich nie zatrudni.

Pierwszy raz słyszę o takiej grupie "Głos Suwałk"? Kto jest przewodniczący? Jakie osoby są w tej grupie? 

lo.Siu

26/09/2022

niech "prezydent"zmieni herb swojej rodzinnej wsi!

Dodaj komentarz