Pokaz siły na Stadionie Lekkoatletycznym

Międzynarodowy Puchar Polski Strongman w Suwałkach

 

Międzynarodowy Puchar Polski Strongman odbył się w niedzielę (06.08) w ramach Dni Suwałk na Stadionie Lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś. 

 

Czołówka polskiej sceny sportów siłowych oraz zagraniczni zawodnicy zaprezentowali dziś swoje umiejętności na suwalskim stadionie, gdzie odbywał się Międzynarodowy Puchar Polski Strongman. Zawodnicy mieli do pokonania sześć konkurencji: załadunek schodów, uchwyt Herkulesa, przeciąganie Tir-a, waga płaczu, spacer Buszmena i spacer drwala. Wśród zawodników po raz pierwszy znalazł się suwalczanin Konrad Makowiecki, który wielokrotnie zajmował czołowe lokaty w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. Zawodnik z Suwałk i tym razem pokazał wysoką formę, wygrywając całe zawody.  

 

Oficjalne wyniki zawodów:

  1. Krystian Makowiecki - 26 pkt.
  2. Paweł Piskorz - 24 pkt.
  3. Bartłomiej Tarapata - 24 pkt.
  4. Kacper Orzechowski - 21 pkt.
  5. Mariusz Pachut - 18 pkt.
  6. Milan Sulan - 11 pkt.

 

Gościem specjalnym i jednocześnie honorowym sędzią zawodów była światowa legenda sceny Strongman, czyli Mariusz Pudzianowski. Drugim gościem honorowym i jednocześnie ambasadorem eventu będzie Paula Gorlo. Suwalczanka weszła na szczyt świata kalisteniki, bijąc rekord Guinnessa w podciąganiu na drążku przez 24 godziny. Paula wspólnie ze swoją fundacją GP-TEAM zorganizowała konkursy w zwisie oraz podciąganiu na drążku z atrakcyjnymi nagrodami.

 

Podczas eventu przeprowadzona została zbiórka na szczególny cel charytatywny jakim jest leczenie zębów dzieci i młodzieży z Suwałk, których sytuacja materialna nie pozwala na sfinansowanie niezbędnych, prywatnych świadczeń. W tym celu przeprowadzona została aukcja różnych pamiątek sportowych, wśród których znalazły się m.in. koszulki z autografami Jakuba Błaszczykowskiego oraz Joanny Jędrzejczyk. Oprócz tego na gości przybyłych na stadion lekkoatletyczny czekały strefy sprawności i siły przygotowane przez OSiR Suwałki oraz Movement Arenę, strefa animacji i dmuchańców dla dzieci oraz strefa gastronomiczna.

 

Dodaj komentarz