W minioną sobotę (20.06) w Gdyni odbyły się Gwardyjskie Mistrzostwa Polski Kettlebell Sport. Suwalska ekipa Kettlebell Jaćwież Suwałki zdobyła podczas zawodów sześć medali.
Gwardyjskie Mistrzostwa Polski Kettlebell Sport to prestiżowe zawody w podnoszeniu odważników kulowych, organizowane przez Polską Federację Kettlebell Sport. Wyróżniają się one specyficzną formułą nawiązującą do standardów wojskowych i służb mundurowych. W Gdyni ekipę z Suwałk reprezentowało 15 zawodników, co przełożyło się na jeden złoty, cztery srebrne i jeden brązowy medal.
Konkurencja Snatch/Rwanie 12 minut
- Dzmitry Khlapianik 1 miejsce w kategorii Pro 32 kg
- Mateusz Muczyński 2 miejsce w kategorii Pro 32 kg
- Wioleta Bujanowska 2 miejsce w kategorii Służb Mundurowych oraz 3 miejsce w Open 16 kg
- Magda Gajewska 2 miejsce w kategorii open 16 kg
- Daria Gagacka 2 miejsce w kategorii open 12 kg





