50-latek jechał pijany i bez uprawnień

50-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie

Policjant z Posterunku Policji w Bakałarzewie, będąc na wolnym zauważył samochód jadący całą szerokością jezdni. Jak się okazało, siedzący za kierownicą 50-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 

 

W niedzielę (18.04) wieczorem policjant z Posterunku Policji w Bakałarzewie będąc na wolnym zauważył w gminie Bakałarzewo Lancię, której kierowca wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. Funkcjonariusz podejrzewając, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu, natychmiast zareagował. Powiadomił też policjantów, będących w służbie, którzy zatrzymali pojazd do kontroli. Okazało się, że za kierownicą siedział 50-letni mężczyzna, od którego czuć było alkohol. Jak się okazało z mężczyzną podróżowało jeszcze dwóch pasażerów. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że kierujący miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych czynności mundurowi ustalili, że 50-latek miał też cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznych. Teraz dalszym jego losem zajmie się sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

1 Komentarzy

Zdażyło mi się przejść koło samochodu i kierowcy, od którego wyraźnie było czuć alkohol. Obecnie wiem, że kierowcy dbają o swoje zdrowie dezynfekują samochody i ręce (może i coś jeszcze), a tu od razu oskarżają ich o pijaństwo. 

Dodaj komentarz