Spotkanie z Jarosławem Borejszą w Muzeum

o swojej pasji opowie Jarosław Borejszo, leśnik i fotograf

Muzeum Okręgowe w Suwałkach i Augustowsko-Suwalskie Towarzystwo Naukowe zapraszają na ostatnie spotkanie z cyklu "Działo się w Suwałkach...". Tym razem o swojej pasji opowie Jarosław Borejszo, leśnik i fotograf.

 

Na zakończenie tegorocznych spotkań z cyklu "Działo się w Suwałkach... środowe opowieści o historii, kulturze i sztuce" w Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach będzie można wysłuchać opowieści Jarosława Borejszy - z wykształcenia leśnika, zawodowo zajmującego się ochroną przyrody. Mieszka i pracuje w Wigierskim Parku Narodowym. Od ponad 30 lat Suwalszczyzna jest terenem jego eksploracji fotograficznych i krajoznawczych.

- Z upływem czasu utwierdzam się w przekonaniu, że jestem w miejscu niezwykłym. Pamiątki po dwóch „zaginionych królestwach" – Wielkim Księstwie Litewskim i Prusach Wschodnich - są na wyciągnięcie ręki. Trzeba się tylko uważnie rozejrzeć. Wraz z otwarciem granic w 2007 roku, obszar poszukiwań poszerzyłem o pobliską Litwę -i o tym będzie ta opowieść. Zapraszam Jarosław Borejszo

Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach
środa 8. grudnia godzina 17.00

Dodaj komentarz