Odnajdywanie ojczyzny - nowa książka Lecha Foremskiego

Odnajdywanie ojczyzny to zbiór trzydziestu frapujących i skłaniających do refleksji opowiadań

 

Jak wygląda życie na emigracji? Jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości? Lech Foremski doskonale wie, co niesie za sobą konfrontacja z nieznanym światem. Wybierz się z nim w niezwykłą podróż do wnętrza duszy emigranta.

 

Odnajdywanie ojczyzny to zbiór trzydziestu frapujących i skłaniających do refleksji opowiadań, które pozwalają zajrzeć do wnętrza duszy emigranta. W pierwszej części autor kreśli nostalgiczny obraz białostockiej dzielnicy Bojary z czasów swojego dzieciństwa. Mimo że los dał mu nową ojczyznę za oceanem, on nieustannie powraca myślami do świata, który bezpowrotnie przeminął, pozostawiając po sobie jedynie fantomy wspomnień.

 

Druga część to zapis pierwszych lat emigracyjnej rzeczywistości, konfrontacji z nieznanym światem i nowymi zasadami, które wkrótce mają zastąpić te stare. Jak odnaleźć swoje miejsce na obczyźnie? Wyrzec się dotychczasowej tożsamości czy dać się zamknąć w „polskim getcie”? Wrażliwość i niezwykły dar obserwacji pozwalają autorowi uchwycić istotę życia w świecie, który nie daje nic za darmo, gdyż, jak to stwierdził Oscar Wilde: „Wszyscy cierpimy karę za to, czego się wyrzekamy”.

Emigracja to nie jest turystyczna wycieczka, na której chce się zobaczyć jak najwięcej egzotycznych obrazów i zaznać niezliczonej ilości spotkań z innością. Tu dominuje coś niezrozumiałego – chęć przeniesienia świata utraconego w nową rzeczywistość.

Czy autorowi udało się odnaleźć ojczyznę na obcej ziemi? Przekonaj się, czytając książkę!

 

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res i jest dostępna w sprzedaży na stronie: https://bit.ly/Odnajdywanie_ojczyzny

 

O autorze

Lech Foremski – białostoczanin urodzony w 1951 roku, mieszkający w USA od 1982 roku. Felietonista, współtwórca reportaży radiowych, autor słuchowisk, tłumacz i lektor. Autor zbioru opowiadań Bękart oraz powieści obyczajowych Wyspa w kałuży i Czas szarej tęczy.

 

ksiazka-okladka

Dodaj komentarz