5 kolejnych przypadków zakażenia w Suwałkach

5 kolejnych przypadków zakażenia w Suwałkach

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Suwałkach poinformowała w piątek (26.06) o pięciu kolejnych przypadkach zakażenia COVID-19 w mieście. 

 

Koronawirusa wykryto w dwóch rodzinach, w tym jednej spokrewnionej z wójtem Gminy Giby. To dwie kobiety, dwóch mężczyzn w wieku od 35 do 40 lat oraz ośmioletnie dziecko. Możliwe, że wśród zakażonych jest jeszcze jedno dziecko, jednak jak poinformowała Elżbieta Bednarko, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Suwałkach, laboratorium poprosiło o powtórzenie wymazu. Wszystkie osoby czują się dobrze i przebywają w izolacji domowej. Zachorowania mają związek z weselem, które odbyło się w Gibach 6. czerwca. 

 

Do tej pory nie ma wyników pracownicy Suwalskiego Ośrodka Kultury i jej rodziny. Jak informowaliśmy, pozytywny wynik na koronawirusa wykryto u starszego mężczyzny który przebywał na oddziale zakaźnym suwalskiego szpitala. Mężczyzna miał kontakt z córką, pracownicą SOKu i jej rodziną. Wszystkie obiekty SOK-u pozostają zamknięte do momentu uzyskania wyników. 

 

Łącznie w powiecie suwalskim zachorowało jedenaście osób (cztery ozdrowiały). Wzrost zachorowań notuje też powiat sejneński - 12. Wśród osób, u których wykryto koronawirusa jest m.in urzędniczka z sejneńskiego ratusza.

 

Dodaj komentarz