Ruszają konsultacje ws. Mediateki

Mediateka - Kreatywne Centrum Książki, Nauki, Edukacji i Technologii w Suwałkach

 

W środę (12.06) rozpoczynają się konsultacje społeczne w sprawie budowy w mieście Mediateki - Kreatywnego Centrum Książki, Nauki, Edukacji i Technologii w Suwałkach.

 

Władze Suwałk chcą uzyskać opinię mieszkańców Miasta Suwałk na temat projektu Mediateki, nowoczesnej Biblioteki, która ma zostać wybudowana pomiędzy ulicami Bulwarową, Reja, Szczęsnowicza i Pułaskiego w Suwałkach. Temat wzbudza dyskusję zarówno wśród mieszkańców jak i radnych od ponad roku. Budynek, o ile powstanie, będzie miał około 3000 metrów kwadratowych, a koszty budowy w założeniu mają nie przekroczyć 10 milionów złotych z budżetu miasta, a pozostałe 40 milionów miałoby stanowić dofinansowanie z Unii Europejskiej i budżetu Państwa.

 

W minionym tygodniu w obecnej siedzibie Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej odbyło się w spotkanie podczas którego władze miasta i Biblioteki tłumaczyli, dlaczego lepszym rozwiązaniem byłoby zbudować nowoczesną Mediatekę niż lokować środki w generalny remont obecnego budynku, którego koszt oszacowano na 14 milionów złotych. Więcej o spotkaniu tutaj - https://www.suwalki.info/wiadomosci/z-zycia-miasta/wyjasniali-po-co-w-suwalkach-powstac-ma-mediateka

 

Otwarte spotkanie inaugurujące konsultacje społeczne obędzie się w środę 12. czerwca o godzinie 16:30 w sali konferencyjnej w suwalskim Aquaparku. Swoje uwagi będzie można też zgłosić na formularzu konsultacyjnym dostępnym m.in. w Bibliotece, Urzędzie Miejskim, imprezach miejskich, spotkaniach z mieszkańcami (Biblioteka Publiczna, Szkoła Podstawowa nr 4 w Suwałkach, Szkoła Podstawowa nr 11 w Suwałkach) i na stronie BPSUWALKI.PL/MEDIATEKA-KONSULTACJE/. Wyniki zostaną przedstawione do 30 dni od zakończenia konsultacji.

6 Komentarzy

józefina

11/06/2024

obudźcie się ludzie, nie dla zadłużania miasta, niech cyferkami nie zamydlają nam oczu

Miasta nie stać na utrzymanie istniejących budynków. Aqua park przynosi straty. Skoro tak, to miasto uparcie generuje kolejne inwestycje, które są skazane na porażkę.

 

Ile długów w tej chwili ma miasto? Spłacamy długi, czy zaciągamy następne kredyty?

PiSwyborca

13/06/2024

Po co budować bibliotekę, dzieci już nie czytają książek. Dorośli też . Lepiej niech naród będzie głupi i ciemny bo jeszcze zagłosuje na PO . A tak poparcie Kaczyńskiego wciąż jest wysokie…lepiej zaorać te miasto i posiać budyń więcej będzie z tego korzyści a Suwałki niech umrą śmiercią naturalną. Najlepiej zniszczyć wszystko, pozamykać, zlikwidować i wpuścić ruskich by zrobili porządek z rudym Tuskiem….

Dodaj komentarz